Kajakarze podczas sobotniej akcji sprzątania Bystrzycy ujawnili zwłoki

Kajakarze ujawnili zwłoki 32-latka w Bystrzycy
Kajakarze ujawnili zwłoki 32-latka w Bystrzycy | fot. Mateusz Piekarski

W sobotę na rzece Bystrzyca odbyła się akcja World Cleanup Day. Wolontariusze w kajakach posprzątali koryto rzeki. W trakcie akcji natknęli się na zwłoki. Trwa ustalanie danych personalnych mężczyzny.

Zwłoki w Bystrzycy

Do zdarzenia doszło w sobotę (17.09) przed godz. 14 w rejonie ul. Pliszczyńskiej w Lublinie. Dyżurny II Komisariatu Policji otrzymał informację od kajakarzy płynących Bystrzycą, że na jej powierzchni dryfują ludzkie zwłoki.

„Ciało mężczyzny znajdujące się w znacznym stopniu rozkładu zostało wyłowione. Śledczy pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny zwłok oraz miejsca ich ujawnienia” – mówi mł.asp. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przy denacie nie było żadnych dokumentów, co utrudniło śledczym ustalenie personaliów mężczyzny.

„Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok, która wraz z dokładną analizą zebranego materiału dowodowego pozwoli śledczym ustalić szczegóły tego nieszczęśliwego zdarzenia” – informuje mł.asp. Karbowniczek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.