Już w sobotę Lubelska Noc Kabaretowa na Placu Zamkowym w Lublinie

Już w sobotę Lubelska Noc Kabaretowa na Placu Zamkowym w Lublinie - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Scena na Placu Zamkowym już prawie gotowa. Tak to właśnie scena na wydarzenie, które będzie emitowane w telewizji TVP 2 na żywo. Mowa tu o Lubelskiej Nocy Kabaretowej, która będzie gościła najbardziej znane i popularne kabaret w Polsce. Wstęp darmowy.

„Latający Klub 2 TVP na wakacjach w Lubelskiem” to kolejna odsłona programu rozrywkowego TVP 2 transmitowanego na żywo, tym razem gościnnie w Lublinie. Kabaretowy wieczór na Placu Zamkowym poprowadzą Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru i Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

W Latający Klub 2 TVP na wakacjach w Lubelskiem nie zabraknie premierowych skeczy zaproszonych kabaretów, będą także napisane specjalnie na tę okazję przez Roberta Górskiego skecze wspólne m.in. pierwsza oficjalna konferencja prasowa prezydenta elekta Andrzeja Dudy, wycieczka po Lublinie, a także posiedzenie PISu.
Na scenie pojawią się lubelskie zespoły: Bajm – w Beata Kozidrak wcieli się Olga Sarzyńska z Kabaret na Koniec Świata oraz Budka Suflera – w roli Krzysztof Cugowski – Sebastian Stankiewicz z Kabaretu na Koniec Świata.

Wystąpią: Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret na Koniec Świata, Grupa MoCarta, Artur Andrus, Kabaret K2, Kabaret Czesuaf, Kabaret Ciach, Formacja Chatelet, Kabaret Chyba oraz MARIUSH, a także Robert Korólczyk z Kabaret Młodych Panów.

Wstęp na wieczór kabaretowy będzie bezpłatny. Widzowie na Plac Zamkowy będą wpuszczani od godz. 19, a o 20.05 rozpocznie się bezpośrednia transmisja w TVP 2.

Zdaniem urzędników, taka impreza to doskonały sposób na promocję województwa. Przekonują, że transmisję na żywo będzie oglądać wielomilionowa widownia i dzięki temu region przyciągnie turystów.

Lubelska Noc Kabaretowa będzie kosztować około 400 tysięcy złotych brutto. 90 procent z tej kwoty pochodzić będzie z funduszy Unii Europejskiej. Na Placu Zamkowym spodziewamy się ok. 11 tysięcy widzów – mówi Dariusz Donica, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Kabareton odbędzie się 4 lipca na placu Zamkowym. Wstęp będzie wolny.

Uwaga na zmiany w organizacji ruchu na Placu Zamkowym

Od 3 lipca (piątek) do końca imprezy (niedziela, 5 lipca) plac Zamkowy będzie całkowicie niedostępny dla ruchu pojazdów i parkowania. Niemożliwy będzie wjazd na plac Zamkowy zarówno od al. Tysiąclecia, jak i ul. Kowalskiej. Na ul. Kowalskiej będzie obowiązywał nakaz jady w lewo w ul. Furmańską i wyjazd do ul. Lubartowskiej przez ul. Cyruliczą. Między ul. Podwale a ul. Kowalską zorganizowane zostanie połączenie umożliwiające wyjazd przez ul. Furmańską i ul. Cyruliczą.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. 400 tys zł brutto za takie pieniądze to można zrobić 5 dni imprezy ale to szczegół…………….. kosmos

  2. czy będzie można obejrzeć tą Noc Kabaretową na ipla lub coś podobnego?