„Jutro będzie nasze” na Dzień Matki w Kinie Bajka!

grafika Kino Bajka dzień matki
fot. Kino Bajka

Kino Bajka zaprasza na wyjątkowy seans filmu „Jutro będzie nasze”, który odbędzie się w Kinie Bajka z okazji Dnia Matki.

Dlaczego warto zobaczyć ten film?

Ten włoski przebój rozgrywa się w podnoszącym się z kryzysu powojennym Rzymie i nawiązuje do dzieł neorealizmu, w szlachetną tradycję wkłada jednak współczesne treści. Bo „Jutro będzie nasze” mówi o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy. Przeplatający śmiech i łzy, wprost dotykający bolesnych doświadczeń, a przy tym lekki jak rzymskie wakacje film Cortellesi dowodzi, że przyszłość leży – dosłownie – w naszych rękach.

Czy od czasów naszych babek coś dla siebie wywalczyłyśmy? Tak, i lepiej mocno tego pilnujmy, mówi reżyserka. Film Cortellesi w rytm włoskich ballad prowadzi nas przez współczucie, wściekłość, śmiech i wzruszenie, zarówno stawiając nas przed brutalną prawdą, jak i dając nieskończone pokłady nadziei. Bella ciao!

Kilka pierwszych opinii widzek po obejrzeniu filmu

Niezwykły film z niezwykłym zakończeniem, koniecznie!

Zdecydowanie każda kobieta, ale też mężczyzna powinni go obejrzeć, bo może im także coś uświadomi. Świetny film.

Po wczorajszym seansie ogromne wzruszenie, a teraz cały czas projekcja pod czaszką cudowna fabuła!

Oglądałam z zapartym tchem. Gorąco polecam, a koniec filmu totalnie mnie zaskoczył!

Kluczowe informacje:

 1. Włoski przebój, który zgromadził w kinach we Włoszech więcej widzów niż nagrodzone 3 Oscarami „Życie jest piękne” Roberto Benigniego.
 2. Uniwersalna i niezwykle współczesna opowieść o siostrzeństwie, zyskiwaniu niezależności i braniu życia w swoje ręce.
 3. Zaskakujący formą komediodramat przedstawiający trudne tematy w świeży i zupełnie nowatorski sposób, wykorzystując do tego muzykę i choreografię.
 4. Film z eklektycznym soundtrackiem, w którym włoskie ballady przeplatają się z zupełnie innymi gatunkowo utworami takimi jak: „Calvin” The Jon Spencer Blues Explosion, „B.O.B – Bombs Over Baghdad” zespołu Outcast, oraz „The Little Things” Big Gigantic i Angeli McCluskey.
 5. Za muzykę oryginalną odpowiada Lele Marchitelli – autor muzyki do dzieł Paolo Sorrentino: filmów „Oni” i „Wielkie piękno” oraz serialu „Młody papież”.
 6. Historia kobiety reżyserki dla kobiet widzek. Film zainteresowaniem we włoskich kinach wyprzedził hit ubiegłego lata – „Barbie” Grety Gerwig.
 7. Debiut reżyserski niezwykle we Włoszech popularnej aktorki i komiczki Paoli Cortellesi


Godziny projekcji:

 • 24.05 godz. 17:45, 19:45
 • 25.05 godz. 13:15, 19:45
 • 26.05 godz. 13:00, 17:30, 19:45
 • 27.05 godz. 13:00, 17:30, 19:45
 • 28.05 godz. 13:00, 17:30, 19:45
 • 29.05 godz. 13:00, 17:30, 19:45

BILETY: ulgowe: 20 zł, normalne: 23 zł

Zwiastun:

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.