Jesteśmy o krok od narodowej kwarantanny. Co to oznacza? Jakie zasady?

kwarantanna domowa
Ile trwa kwarantanna domowa po kontakcie z chorym? | fot. shutterstock

Ciągły wzrost liczby zakażeń koronawirusem może doprowadzić do tego, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszona narodowa kwarantanna w Polsce. Co to oznacza i jakie zasady będą obowiązywać?

Narodowa kwarantanna będzie kolejnym krokiem rządu w razie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. Narodowa kwarantanna ma być ostrym „hamulcem bezpieczeństwa”, ponieważ rząd nie zamierza wprowadzać kolejnych pojedynczych obostrzeń.

Aby rząd ogłosił narodową kwarantannę musi zostać spełniona przesłanka 27-29 tys. potwierdzonych dziennych zakażeń przez 7 dni. Ostatnie dni nie napawają nas optymizmem, co oznacza, że pełny lockdown może zostać ogłoszony jeszcze w przyszłym tygodniu – w środę lub w czwartek. Narodowa kwarantanna będzie obowiązywać prawdopodobnie od soboty 14 listopada.

Kwarantanna narodowa – jakie ograniczenia?

Narodowa kwarantanna może oznaczać ograniczenia w przemieszczaniu się. Dokładnych ograniczeń, jakie będą obowiązywać rząd jeszcze nie podał, ale wszystko wskazuje, że będzie to wyglądać podobnie jak wiosenny lockdown, czyli m.in. ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnych, zawieszenie działalności zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu, zamknięcie przedszkoli, ograniczenia dotyczące liczby osób w sklepach, na targach i na poczcie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.