Jesienna edycja Testu Coopera w Lublinie. Sprawdź w 12 minut, czy się zasiedziałeś

Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie
Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie | materiały organizatora

AZS Lublin zaprasza na jesienną edycję „Testu Coopera dla wszystkich”, który odbędzie się w dniach: 17 września od godz. 15:30 do 20:30 i 18 września od godz. 9:00 do 12:30 oczywiście na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego 22.

Test Coopera Lublin 2021

Test Coopera jest próbą wytrzymałościową opracowaną przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegającą na 12-minutowym, nieprzerwanym biegu. Dla każdej z grup wiekowych przyporządkowana jest tabela pozwalająca na określenie poziomu swojej kondycji np.: mężczyzna w wieku 20-29 lat, który pokona 2700 metrów, może uznać swoją kondycję za dobrą, ale już jego rówieśniczka, pokonując ten sam dystans, ma sprawność na poziomie bardzo dobrym.

Organizatorzy do udziału w Teście Coopera zapraszają w szczególności uczniów lubelskich szkół. Ta, która będzie reprezentowana najliczniej, otrzyma sprzęt sportowy o wartości 2000 zł!

„Udział w Teście Coopera jest idealną okazją do tego, aby każdy mógł sprawdzić swoją aktualną wytrzymałość i kondycję fizyczną: od najmłodszych i tych, którzy na co dzień nie mają ze sportem zbyt wiele wspólnego, przez amatorów, dla których ta próba jest prawdziwym sprawdzianem, po zawodników wyczynowych szukających potwierdzenia swoich możliwości w bardzo wymagający sposób” – opowiada Urszula Jaros, Prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Partnerem „Testu Coopera dla wszystkich” i fundatorem nagród dla zwycięskiej szkoły jest Decathlon Lublin.

3 godziny po ostatnim biegu rozpocznie się „Lubelski Festiwal Sztafet”

Test Coopera w Lublinie 2021
Test Coopera w Lublinie 2021

Organizatorzy w ramach festiwalu przewidują przeprowadzenie biegów na dystansach: 300m + 100m, 2x200m oraz 2x200m MIX. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni i wicemistrzyni Olimpijska z Tokio.

„Formuła imprezy jest unikalna względem tych, które dotychczas odbywały się w naszym regionie. Biegi sztafetowe to od pewnego czasu nasza narodowa specjalność potwierdzona znakomitymi wynikami podczas Mistrzostw Świata i przede wszystkim Igrzysk Olimpijskich, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przy jednoczesnej chęci popularyzacji tej fantastyczną konkurencję przygotowujemy rodzinne wydarzenie skierowane dla osób w każdym wieku” – komentuje Andrzej Jaros, wicemistrz Europy z 2014 r., wielokrotny medalista mistrzostw Polski, koordynator „Lubelskiego Festiwalu Sztafet”.

Więcej informacji na stronie internetowej www.azs.lublin.pl oraz www.facebook.com/AZSLublin

Lubelski Festiwal Sztafet
Lubelski Festiwal Sztafet | materiał organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.