Jesienna edycja Restaurant Week 2021 rozpocznie się 8 września: oto, co musisz wiedzieć

Propozycja dania w restauracji Za Kulisami
Propozycja dania w restauracji Za Kulisami | materiały organizatora

Od 8 do 28 września setki Restauracji z całej Polski zaproszą Gości na popisowe trzydaniowe menu w cenie 59 zł za osobę w ramach jesiennej edycji Festiwalu Restaurant Week.

Jesienna edycja Restaurant Week 2021

Jesiennej edycji Restaurant Week 2021 towarzyszyć będzie kampania: #FoodMustGoOn!, której celem jest wsparcie dla przetrwania niezależnej sceny restauracyjnej w warunkach powracających lockdownów. Jej ogólnopolski zasięg ma przypomnieć Gościom, że idąc na wrześniowy Festiwal nie tylko wesprą Restauracje, ale też pozwolą im m.in. zebrać środki zapasowe na wypadek zamknięcia.

To kolejne działania RestaurantClub (organizator Festiwalu) na rzecz ocalenia lokalnych niezależnych Restauracji. Dzięki “Karcie Higieny”, która jest jednym z filarów Restaurant Weeka, RestaurantClub chce podkreślić pełną gotowość Restauracji na bezpieczne i zgodne z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi przyjmowanie Gości.

„Kampania #FoodMustGoOn! jest głosem całej polskiej sceny restauracyjnej. Razem mówimy “Nie przerywajmy jedzenia!”. Misją RestaurantClub jest łączenie Restauracji i Gości, od wiosny w całej Polsce skupiamy się na wsparciu odbudowy niezależnej kultury restauracyjnej” – mówi Maciej Żakowski, jeden z organizatorów Restaurant Week.

Milion Gości Restautant Week

Liczba Gości Restaurant Week przekroczyła już 1 milion. W Festiwalu weźmie udział ponad 350 restauracji z całej Polski. Dobrze zjemy m.in. w Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie, Lublinie, a także na Śląsku i Podhalu. Goście będą mogli spróbować zarówno dań kuchni polskiej, jak i wielu kuchni świata.

Propozycja dań w restauracji Za Kulisami
Propozycja dań w restauracji Za Kulisami | materiały organizatora

W ofercie Festiwalowej dostępne będą dania jarskie, rybne oraz mięsne. Zestaw składający się z przystawki, dania głównego i deseru będzie dostępny w specjalnej cenie 59 zł. Każdy pełnoletni Gość otrzyma w prezencie także koktajl Martini Fiero & Kinley Tonic, który stanowi idealne połączenie smaków.

Wsparcie dla otwarcia Restauracji przekazała w tej edycji marka Coca-Cola. Wszystkie uczestniczące Restauracje otrzymały za darmo napój Coca-Cola Zero Cukru, który będzie sprzedawany za 5 zł. Kwota ta w całości trafi na konto Restauracji.

Miejsca można już rezerwować za pośrednictwem aplikacji https://app.rclb.pl oraz na stronie www.RestaurantWeek.pl. Należy wybrać liczbę osób, datę, godzinę oraz jedno z dwóch menu. Każda wizyta w Restauracji podczas Restaurant Week jest przewidziana na 90 minut.

Oto lista uczestniczących restauracji z województwa lubelskiego

1. Niepospolita

2. Legendy Miasta

3. Kulturalna

4. Locomotiva

5. Shani Jani

6. Zakopianka

7. MOJO Kuchnia & Przyjaciele

8. NOTO sushi

9. Od Kuchni

10. BelEtage – IBB Grand Hotel Lublinianka

11. Za Kulisami

12. The Olive – Hotel Ilan

13. Dwór Choiny

14. Bianco – Hotel Luxor

15. Małe Indie

16. Słodka Mandragora

17. Central Park Family Restaurant

18. Sarzyński

19. Bistro Pazłotko

Jesienna edycja Lubelskie Restaurant Week 2021
Termin Festiwalu: 8-26 września 2021
Rezerwacje od: 17 sierpnia

RWJ21 Post01

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.