Jerzyki zjedzą komary. Miasto kupuje dla nich budki lęgowe

64410946 2315735852018103 5406768285498736640 o
Budki dla jerzyków zamontowane na bloku mieszkalnym w Warszawie | fot. Dla Pragi

Miasto kupi 154 budki lęgowe dla jerzyków. Zostaną zamontowane na terenie całego miasta, w lokalizacjach, w których występują największe problemy z komarami.

W ramach miejskiego projektu „Pomóżmy dzikim zwierzętom” zostaną zakupione budki lęgowe i domki, które pomogą ptakom i innym zwierzętom żyjącym w przestrzeni miasta. W ramach projektu zamówiono 154 budki lęgowe dla jerzyków, 53 budki lęgowe dla drobnego ptactwa, 33 domki dla jeży oraz 32 domki dla owadów zapylających.

„Zostaną one przekazane placówkom oświatowym i Radom Dzielnic, które zgłosiły zainteresowanie ustawieniem ich na swoim terenie oraz prowadzeniem obserwacji przyrodniczych, a następnie przekazywaniem informacji o zasiedleniach do Wydziału Ochrony Środowiska” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Do 15 grudnia domki i budki zostaną przekazane szkołom i przedszkolom, które podczas badania ankietowego przeprowadzonego latem 2020 r. zgłosiły zapotrzebowanie i chęć udziału w projekcie. Budki lęgowe dla jerzyków w ilości 140 sztuk trafią także do kilku Rad Dzielnic. Aktualnie trwa ustalanie zapotrzebowania.

Łączna wartość projektu to około 10,3 tys. zł, z czego ponad 8,4 tys. zł wyniosła dotacja z WFOSiGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.