Jedyna taka akademia jazdy konnej na Lubelszczyźnie otwiera nabory pierwszy raz od 2 lat!

ALP Dominika Siek
ALP Dominika Siek | materiały nadesłane

Akademia Latających Pingwinów to jedyna na naszych terenach tak kompleksowa szkoła jazdy konnej. Uczniowie zajmują się nie tylko nauką jazdy, ale także zdobywają wiedzę teoretyczną, poznają tajniki pracy z koniem na lonży oraz ćwiczą swoje ciało podczas zajęć ogólnorozwojowych. Do ALP często zapraszani są specjaliści tacy jak fizjoterapeuci, trenerzy, kowale, behawioryści prezentujący tajniki swojej pracy najmłodszym i dorosłym. Ośrodek zlokalizowany jest w przepięknej okolicy, która zachwyci każdego miłośnika przyrody chcącego wyrwać się z miejskiego krajobrazu i spędzić nieco czasu w spokoju na łonie natury.

ALP otwiera pierwsze od 2 lat zapisy. Czy są jeszcze wolne miejsca?

Tak! Z tym że o przyjęciu decyduje kolejność zapisów. Bardzo duża dbałość o nasze zwierzaki sprawia, że każdy z nich chodzi pod siodłem maksymalnie tylko 2 godziny dziennie przez 6 dni w tygodniu, co stawia duże ograniczenia w zakresie możliwości przyjęć do naszej szkoły. Wyszkolenie koni do takiej pracy jest bardzo czasochłonne i skomplikowane, ponieważ muszą się one sprawdzać w bardzo różnych sytuacjach. Jednak staramy się co roku zwiększać ilość naszych końskich nauczycieli i tym samym ilość miejsc w Akademii. Członkiem ALP może zostać każdy od 6 roku życia bez górnego limitu wieku.

ALP Dominika Siek - skoki

Czym wyróżnia się Akademia Latających Pingwinów?

Czy wiesz, że hobby jakim jest jeździectwo tylko w maksymalnie 50% składa się z jazdy konnej? ALP kładzie nacisk na każdy jeden procent obcowania z końmi.

W naszym ośrodku nie prowadzimy pojedynczych lekcji, oferujemy jedynie kompleksową naukę. Nasze semestry trwają po 6 miesięcy, a płatności rozkładamy na comiesięczne wpłaty. Powodów takiego systemu jest tak naprawdę bardzo wiele. Po pierwsze bezpieczeństwo uczestników. 80% niebezpiecznych sytuacji z udziałem koni bierze się z niewiedzy i nieodpowiedniego podejścia do tych zwierząt. Podczas godziny lekcji praktycznie niemożliwym jest przekazanie całej wiedzy potrzebnej do „pierwszej” jazdy.

ALP Dominika Siek - ujeżdżanie

Każdego członka Akademii chcemy jak najlepiej poznać i dostosować poziom zdobywania wiedzy do jego potrzeb i możliwości. System zapisywania się na pojedyncze jazdy nie daje nam takich możliwości. Cały program nauczania jest oparty nie tylko na jeździe konnej na placu, ale także na wyjazdach w teren, na treningi wyjazdowe, pracy z ziemi, ćwiczeniach bez koni np. na matach oraz wykładach. Dlatego prowadzimy jedynie stały system zapisów na konkretne semestry i tak jak w szkole nie da się chodzić  jedynie na biologię i fizykę a resztę zajęć omijać, tak i u nas nauka jest kompleksowa, systematyczna i wielopoziomowa. Można za to dostosować intensywność kursu do naszych możliwości finansowych i czasowych. Najmniejsze pakiety zaczynają się już od 500 zł miesięcznie i 2 spotkań tygodniowo.

Zależy nam także na bardzo ciepłej, miłej i pełnej akceptacji atmosferze w naszej stajni. Chcemy, aby nasza drużyna była dobrze zintegrowana, a każdy członek ALP czuł, że może polegać na innych i budować pozytywne, długotrwałe relacje. Takiego celu nie da się osiągnąć bez stałych osób, budujących naszą małą końską społeczność.

ALP Dominika Siek - budowanie relacji z końmi

Jak mogę się zapisać? Czy mogę przyjechać, obejrzeć ośrodek?

DANE KONTAKTOWE DO ZAPISÓW

W tych miejscach mogą Państwo uzyskać też dużo więcej informacji. Wszyscy zainteresowani dostają od nas obszerną broszurę informacyjną, gdzie opisujemy zarówno nasz sposób nauczania, plan treningowy, jak i ogólny podział grupowy. Każdego zainteresowanego zapraszamy też do naszego ośrodka po wcześniejszym umówieniu się w celu poznania koni, trenerów i obejrzenia akademii.

Ośrodek znajduje się:

  • 15 km od Lublina,
  • 6 km od Łęcznej,
  • 18 km od Świdnika.

Zapraszamy serdecznie!

ALP Dominika Siek - wszechstronny konkurs konia wierzchowego

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszystko super, jak długo jest fajna pogoda. Jazda w deszczu, śnieżycy, przy silnym wietrze i w bajorach nie należy do przyjemnych. Więcej czasu zajmuje wyciągnięcie konia z błota na wybiegu i wyczyszczenie, niż sama jazda. Zajęcia opłacane są z góry i jeśli w danym dniu zachorujesz, wydarzy się coś nieprzewidywanego, to lekcja przepada. Dlaczego?? Nie ma opcji, że ktoś nie jest wstanie jeździć na otwartej przestrzeni w deszczu, wichurze lub na mrozie. Uczniowie muszą być niezniszczalni. Pani Dominika pracuje tylko z osobami na wysokim poziomi, początkujące osoby pracują pod okiem i opieką jej ucznia.

  2. Nie polecam z uwagi na delikatnie ujmując „nieuprzejmość” właścicielki ośrodka. Pełne dezaprobaty, a wręcz pogardliwe, czy bardzo uszczypliwe komentarze są normą u tej Pani. Moje dziecko zawsze bardzo je przeżywa. Każda kolejna (semestralna) umowa naszpikowana jest nowymi wymaganiami, ale tylko dla klienta. Nie ma opcji odrobienia zajęć, gdy wydarzy się w danym dniu sytuacja życiowa np. choroba itp. ( zajęcia przepadają). Szkoda nerwów…