Jechał na hulajnodze, na przejściu dla pieszych potrącił go samochód. Nagranie z chwili zdarzenia

Kierowca dacii potrącił nastolatka na hulajnodze na rondzie Mohyły
Kierowca dacii potrącił nastolatka na hulajnodze na rondzie Mohyły | fot. czytelnik Kacper

Chwila nieuwagi i brak ostrożności mogły doprowadzić do tragedii. W nastolatka na hulajnodze przejeżdżającego przez przejście dla pieszych uderzył kierowca dacii, który omijał inną kolizję. Niebezpieczne zdarzenie zarejestrował jeden z kierowców.

Przejeżdżał przez przejście na hulajnodze

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu na rondzie Mohyły w Lublinie. Na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Podzamcze doszło do potrącenia nastolatka na hulajnodze elektrycznej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nastolatek poruszał się po chodniku od strony ul. Ruskiej w kierunku ul. Lwowskiej.

Gdy nastolatek wjechał na przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód marki Dacia jadący w kierunku ul. Podzamcze. Na przesłanym do naszej redakcji nagraniu widać, jak kierowca osobówki omija kolizję, do której doszło na tym samym skrzyżowaniu, a po chwili uderza w nastolatka na hulajnodze.

Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia skończyło się na drobnych obiciach i zadrapaniach. Po udzieleniu pomocy medycznej nastolatek został zwolniony, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Nagranie dzięki uprzejmości czytelnika Kacpra

Kierowca dacii potrącił nastolatka na hulajnodze na rondzie Mohyły
Kierowca dacii potrącił nastolatka na hulajnodze na rondzie Mohyły | fot. Dominik Wąsik
Kierowca dacii potrącił nastolatka na hulajnodze na rondzie Mohyły
Kierowca dacii potrącił nastolatka na hulajnodze na rondzie Mohyły | fot. Dominik Wąsik

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Autor nagrania tez powinien zostac ukarany mandatem za zabawe telefonem podczas jazdy… spoleczniaki zas….

 2. to debil nie wie, że przejście służy do przechodzenia?????, bardzo często i ofermy na hulajnogach i rowerzyści z premedytacją łamią przepisy ruchu drogowego a potem udają pokrzywdzonych, żadnej litości
  tym bardziej, że nie ma tam wyznaczonej drogi dla rowerów

 3. Bolt???? Kierowca taxi w okularach bez szkieł, a może zakładał soczewki na rondzie. Jadący hulajnogą mandat , jadący taxi na psychotesty na nałęczowską zero reakcji na jadącego po przejściu! Przyspieszenie po ruszeniu na zasłoniętej widoczności. Czy to nie tego dnia akcja niechronieni uczestnicy ruchu?

 4. rodzice powinni dostac mandat, nastolatek porządne wpier-dol i moze w koncu ludzie zaczeli by myslec

 5. Ty sam jesteś debil był na przejściu z prędkością spacerowa. Ty fajfusie znasz człowieka ze wyzywasz od debili?

 6. Wyczytałem w komentarzach, że „to debil nie wie, że przejście służy do przechodzenia?????”.
  A czy ludzie, którzy jeżdżą na wózkach inwalidzkich według przepisów muszą iść pieszo przez przejście dla pieszych?
  Uważam, że wszyscy muszą zachować daleko idącą ostrożność w takich sytuacjach. Zwłaszcza piesi, bo oni/my nie mamy żadnej szansy z autami.

 7. Wina po obu stronach zdecydowanie. Pal licho że przez przejście dla pieszych raczej nie powinno się przejeżdżać na hulajnodze… Dlaczego pal licho? Bo chłopak nie jechał z zawrotną prędkością tylko raczej ze średnią.
  Obaj panowie nie zachowali szczególnej ostrożności i nie dostosowali się do warunków panujących w danym momencie, samochód omija wypadek i przyśpiesza przed przejściem, drugi wjeżdża nie rozglądając się nic a nic. Chłopak gdyby zobaczył samochód (patrząc co się dzieje na ulicy) to by się bez problemu zatrzymał praktycznie w miejscu (wiem bo sam posiadam hulajnogę i wiem jak hamulce działają, chociaż te boltowe mogą być w zdecydowanie gorszym stanie). Zdecydowanie wina po obu stronach leży.

 8. Według przepisów na hulajnodze jak i na rowerze przed przejściem dla pieszych trzeba zejść z pojazdu wyjątkiem jest ścieszka rowerowa a na nagraniu jej nie widać. Sami sobie dodajcie kto popełnił wykroczenie

 9. Kierowca nie patrzył, czy ktoś wchodzi na przejście z lewej strony, młody na hulajnodze nawet nie zetknął, czy zza stojących po kolizji samochodów coś nie wyjeżdża.
  Polska norma i stąd tyle wypadków na polskich drogach.

 10. Zgadza się. Tylko że ta druga część ma to w du… I nie zna powagi sytuacji podczas wypadków gdy nie zejdzie. Wyższe mandaty , mocniejsza kontrola tego może się nauczą.