Jechał „krajówką od krawężnika do krawężnika”. Miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu

napis policja na masce samochodu
fot. Policja

Jechał „krajówką”, zmuszając innych do zjeżdżania na pobocze. Na jego niebezpieczne zachowanie zareagował kierujący Volkswagenem mężczyzna oraz podróżująca innym autem — będąca poza służbą policjantka z Lublina.

Brawa za obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

W niedzielę przed godziną 17:30 dyżurny zamojskiej komendy Policji otrzymał informację, że drogą krajową numer 17 „od krawężnika do krawężnika” w kierunku Zamościa porusza się kierujący Renault. Po chwili wpłynęło kolejne zgłoszenie, że kierujący Renault został ujęty w Wólce Panieńskiej (gmina Zamość). Zgłaszający czekają na patrol.

Stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu

Skierowani w to miejsce policjanci ruchu drogowego w rozmowie z osobami zgłaszającymi zdarzenie ustalili, że jechali swoimi samochodami w kierunku Zamościa. W Łabuniach zauważyli jadący przed nimi pojazd marki Renault, którego kierujący kilka razy wjeżdżał na przeciwny pas ruchu, zmuszając innych kierowców do zjeżdżania na pobocze.

Na wysokości cmentarza kierowca uderzył w krawężnik, a w miejscowości Jatutów wjechał w słupek wyznaczający krawędź jezdni podczas prac drogowych. Następnie kontynuował jazdę do miejscowości Wólka Panieńska, gdzie kierujący Volkswagenem zajechał mu drogę, zmuszając do zatrzymania pojazdu.

Po chwili dojechał do nich inny pojazd. Podróżujące nim osoby — kobieta i mężczyzna pomogli świadkowi uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Wspólnie z kierowcą Volkswagena zabrali mu kluczyki do auta i pilnowali, aby nie oddalił się z miejsca przed przyjazdem patrolu.

Ujętym kierowcą Renault okazał się 42-letni mieszkaniec gminy Łabunie. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Jedną z osób, które ujęły nietrzeźwego kierującego, była policjantka, która na co dzień pełni służbę w Komisariacie III Policji w Lublinie, a w sobotę przebywała w powiecie zamojskim w czasie wolnym od służby.

Pijany kierowca to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach, dlatego też widząc, jak pijana osoba wsiada za kierownicę pojazdu lub też widząc niepewny styl jazdy innego kierowcy, nie zwlekajmy i alarmujmy służby. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.