Jechał ciężarówką z popękanymi tarczami hamulcowymi. Trafił na kontrolę policji

Popękana tarcza w ciężarówce
Popękana tarcza w ciężarówce | fot. KMP Lublin

Funkcjonariusze drogówki, podczas kontroli stanu technicznego ciężarówki, ujawnili nadmiernie zużyte tarcze hamulcowe. Zatrzymali 29-letniemu kierowcy dowód rejestracyjny.

Popękane tarcze hamulcowe w ciężarówce

We wtorek (5.04) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili kontrolę ciężarówek pod kątem przestrzegania czasu pracy przez kierowców oraz stanu technicznego pojazdów. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę scanii.

„Kontrola tachografu przebiegła bez uwag. Funkcjonariusze jednak mieli duże wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu. Podczas kontroli okazało się, że pojazd ma całkowicie zniszczoną tarczę hamulcową” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mundurowi zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny. Dodatkowo sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego i nałożenia kary finansowej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.