Jechał bez świateł mijania tylko z włączonym kierunkowskazem. Tym zwrócił na siebie uwagę. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie

alkomat
fot. Policja

Kierowca Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uwagę policjantów drogówki zwrócił fakt, że kierowca jechał bez świateł mijania, używając jedynie jednego kierunkowskazu.

Wjechał na posesję próbując opuścić auto

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godz. 20:00 w miejscowości Łukowisko. Pełniący tam służbę policjanci bialskiej drogówki, zauważyli osobowe Audi, którego kierowca jechał bez włączonych świateł mijania. Korzystał za to z jednego kierunkowskazu…

Mundurowi podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli. Ten jednak nie zareagował, kontynuując jazdę. Również, gdy policjanci ruszyli za nim, dając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, ani myślał zastosować się do poleceń.

Po przejechaniu kilkuset metrów wjechał na teren jednej z posesji, gdzie próbował opuścić auto. Tam też zatrzymali go mundurowi. Ustalili też, że za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podl., który zatrzymał samochód na posesji, którą zamieszkuje.

Policjanci od razu wyczuli od 45-latka woń alkoholu. Ich wcześniejsze przypuszczenia potwierdziło też wykonane badanie stanu trzeźwości mężczyzny. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz ustalmy wszystkie okoliczności spawy. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.