Jak zmniejszyć widoczność blizn?

Blizna na brzuchu po usunięciu zapalenia wyrostka robaczkowego i operacji brzucha
Blizna na brzuchu po usunięciu zapalenia wyrostka robaczkowego i operacji brzucha | fot. shutterstock

Blizny i rozstępy mogą pojawić się w każdym wieku, wskutek różnych sytuacji. Nie musisz godzić się na to, by były z Tobą na zawsze. Nie musisz również od razu decydować się na korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, by przywrócić skórze pierwotny wygląd. Z bliznami i rozstępami można sobie z powodzeniem radzić w domowych warunkach. Jak?

Jak dbać o skórę z bliznami i rozstępami?

Czasem wystarczy drobny wypadek jak rozcięcie skóry np. szkłem, by w tym miejscu powstała blizna. Zwykle najpierw ma intensywny, czerwonawy lub różowawy kolor, z czasem zaś jaśnieje i zmienia kolor na biały. W jednym i drugim przypadku jest widoczna, przez co wiele osób czuje się z nią źle i szuka sposobów na to, by ją usunąć.

Rozstępy to również blizny i tak należy je traktować w pielęgnacji – zwłaszcza, gdy stają się już sine lub białe.

W przypadku blizn powstałych wskutek przerwania ciągłości naskórka poczekaj, aż rana całkowicie się zagoi i dopiero wtedy przystąp do działania. W przypadku rozstępów liczy się jednak czas i gdy tylko zauważysz pierwsze objawy, tj. czerwonawe lub różowawe prążki na skórze, działaj od razu.

W obu przypadkach podstawą jest:

  • nawilżanie i odżywianie skóry;
  • zmiękczanie skóry;
  • złuszczanie skóry.

Dzięki tym czynnościom blizny ulegną spłyceniu, a także zarówno kolorem, jak i strukturą będą zbliżone do zdrowej skóry.

Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji skóry z bliznami?

W początkowej fazie leczenia blizn zwykle stosuje się specjalne maści i kremy apteczne. Trwającą kurację możesz uzupełnić naturalnymi kosmetykami albo odpowiednią pielęgnację włączyć już po zakończeniu leczenia. W obu przypadkach doskonale sprawdzi się naturalny olejek na blizny Bio-Oil. Kompozycja naturalnych olejków bogatych w witaminy i kwasy tłuszczowe nawilży, odżywi i zmiękczy skórę, pomoże również odbudować naturalny płaszcz hydrolipidowy. Nawilżona skóra to silna, zdrowa i odporna na czynniki zewnętrzne skóra!

Bio-Oil olejek na blizny może być stosowany na skórze całego ciała, w tym twarzy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Blizny to już chodzi o te białe czy bliznami również nazywa się rozstępy, które jeszcze są w fazie zapalnej?