Jak zapakować prezent – pakowanie prezentu krok po kroku DIY

prezent
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pakowanie prezentów świątecznych bez marnowania ton papieru do pakowania – czy to możliwe? Jasne! Dzięki naszym wskazówkom sprawnie zapakujesz prezent świąteczny.

Możesz pomyśleć, że wybranie idealnych prezentów świątecznych to najtrudniejsza część przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. To znaczy, dopóki nie wyjmiesz całego papieru do pakowania i wstążki… A potem nie przypomnisz sobie, że nie wiesz, jak zapakować prezent – przynajmniej właściwie.

Aby uniknąć tego procesu, niektórzy sięgają po kosze upominkowe lub torby na prezenty. Są to sprawdzone sposoby na podarowanie prezentu, który wygląda ładnie. Jednak nauczenie się, jak zapakować prezent jest naprawdę bardzo łatwe!

Postępuj zgodnie z prostymi krokami, a będziesz na najlepszej drodze do pakowania wszystkiego. Od drobnych prezentów po większe prezenty świąteczne. Do świąt Bożego Narodzenia zostało kilka dni to, więc sugerujemy rozpocząć pakowanie prezentów już teraz.

Co jest potrzebne do zapakowania prezentu?

Wstążka, sznurek, kokarda

Aby dodać trochę osobowości do swojego prezentu, sugerujemy wykazanie się kreatywnością przy wyborze wstążki.

Pudełko na prezent

O wiele łatwiej jest owinąć coś kwadratowego lub prostokątnego. Zrób sobie przysługę i zapakuj prezent w pudełko. Użycie wstążki jest opcjonalne.

Papier do pakowania

Podstawowa zasada wyboru papieru do pakowania? Im grubszy, tym lepiej. Aby ułatwić proces przycinania, poszukaj rolki z wzorem siatki z tyłu.

Nożyczki

Ostre nożyczki z wygodnym uchwytem jest kluczem, gdy masz stos prezentów do walki.

Taśma dwustronna

Oto nasza sztuczka od profesjonalistów: taśma dwustronna to twoja tajna broń zapewniająca zgrabny szew.

Szybkie wskazówki dotyczące pakowania prezentów

  • Postaraj się, aby opakowanie prezentowe było subtelne i niezbyt jaskrawe. Zwykły papier pakowy w połączeniu z czarną taśmą klejącą to obecnie trend. Gwarantujemy, że Twój prezent będzie oryginalnie zapakowany.
  • Jeśli Twój prezent ma określony kształt, który nie jest łatwy do zapakowania, najlepiej zaopatrzyć się w prostokątne lub kwadratowe pudełko w najbliższym sklepie z artykułami biurowymi.
  • Jeśli nie wiesz, jak przewieźć prezent, przyda się torba na prezent. Są dostępne w wielu wariantach, rozmiarach, kształtach i kolorach. Spersonalizuj torbę małą tabliczką, na której wypiszesz imię odbiorcy.
  • Zamiast plastikowych pasków używaj kokardek z tkaniny – po użyciu można je ponownie naprasować.
  • Aby uzyskać świąteczny wygląd: następnym razem, gdy pójdziesz na spacer, zbierz szyszki i gałązki i zaciśnij je między wstążką.
  • Lepsze niż taśma klejąca: sznury wykonane z włókien naturalnych. Lub po prostu sam zrób klej. Aby to zrobić, wymieszaj trochę wody z rozcieńczonym cukrem pudrem.
  • Możesz łatwo wyciąć etykiety prezentowe ze starych pudeł kartonowych.
  • Możesz samodzielnie zrobić kartki świąteczne z papieru z recyklingu i ozdobić je guzikami.

Podstawowe pakowanie prezentu: instrukcja krok po kroku

Instrukcja w formie zdjęcia dostępna poniżej części opisowej.

Krok 1: Przytnij papier do pakowania

Umieść pudełko zakryte na górze opakowania na prezent, pozostawiając papier przywiązany do rolki. Użyj nożyczek, aby przeciąć papier wzdłuż jednej strony, tworząc wystarczająco szeroki arkusz, aby zakryć obie strony pudełka.

Krok 2: Złóż

Stojąc po tej samej stronie stołu, co rolka, pociągnij mocno papier w górę i nad dalszym końcem pudełka. Przyklej taśmą dwustronną, kciukiem i palcem wskazującym zagnij papier wzdłuż krawędzi pudełka.

Krok 3: Połącz końce

Rozwiń papier i przyłóż go do już owiniętego końca. Wytnij papier z rolki, pozostawiając 2-3 cm zwisu. Złóż ten zwis pod i zagnij wzdłuż zagięcia. Przyklej za pomocą taśmy dwustronnej.

Krok 4: Zamknij otwarte końce

Teraz czas zająć się jednym z otwartych końców pudełka. Wsuń boki papieru do wewnątrz, tworząc cztery klapki pod kątem 45 stopni, a następnie zagnij wzdłuż skrzydełek.

Krok 5: Złóż

Złóż górną klapę. Pofałduj ostro wzdłuż górnej krawędzi pudełka, a następnie ponownie tam, gdzie papier styka się z dolną krawędzią pudełka. Wytnij papier wzdłuż dolnej krawędzi zagięcia. Trzymaj się pudełka.

Krok 6: Pozbądź się nadmiaru papieru

Złóż nadmiar papieru na dolnej klapie, tak aby idealnie przylegał do górnej części pudełka. Nałóż taśmę dwustronną na dolną klapkę, a następnie zawiń ją na górną klapkę i przyklej.

Krok 7: Zamknij drugą stronę

Powtórz kroki od czwartego do szóstego na pozostałym otwartym końcu pudełka. Zakończ wszystkie strony, przesuwając ściśniętym kciukiem i palcem wskazującym wzdłuż krawędzi, aby utworzyć ostre linie.

Krok 8: Dodaj wstążkę

Połóż zawinięte pudełko stroną zadrukowaną do dołu na wstążce (około pięciu razy dłuższej niż pudełko). Pociągnij końce wstążki do góry i przesuń prawy koniec nad lewą stroną. Pociągnij na szerokość, aby się skrzyżowały.

Krok 9: Odwróć pudełko

Powinieneś mieć dwa końce wstążki mniej więcej tej samej długości. Przewlecz każdy koniec pod taśmą już na miejscu, jak pokazano.

Krok 10: Zrób podwójny węzeł

Zawiąż podwójnie wstążkę, a następnie zawiąż prostą kokardkę. Użyj palców, aby uformować pętle.

Krok 11: Przycinanie wstążki

Ściśnij końce wstążki wzdłuż i przetnij pod kątem 45 stopni, aby utworzyć rozwidlone końce, jak pokazano na rysunku. To wszystko gotowe!

Źródło: countryliving.com

Pakowanie prezentów świątecznych – inspiracje

Zapakuj prezenty we własny papier do pakowania

Domowy papier do pakowania to nie tylko oszczędność pieniędzy. Odbiorca bardziej ucieszy się z pieczołowicie zaprojektowanego opakowania niż z gotowego papieru do pakowania zakupionego w sklepie. Do pakowania prezentów możesz na przykład utworzyć kolaże ze starych magazynów, dodatków reklamowych lub zamienić całe strony książek. To samo dotyczy starych gazet.

Pakowanie prezentów – z prezentami

Kolejny świetny pomysł na marnowanie papieru do pakowania: zapakuj swój prezent w inny prezent! Książka kucharska wygląda dwa razy lepiej w fartuchu lub nowej ścierce do naczyń. Prezenty nie zawsze muszą pasować do siebie w 100 procentach – obdarowany z pewnością cieszy się z nowej czapki, szalika czy robionych na drutach skarpetek, w których czeka drugi prezent.

Owiń prezenty materiałem, który i tak masz w domu

Masz gwarancję, że w domu znajdziesz opakowanie upominkowe last minute: pudełka na buty tworzą piękne pudełko na prezent. Zapakuj prezenty w papier do pakowania – ozdobione naturalnymi materiałami lub odświętnymi metkami, wyglądają znacznie bardziej elegancko.

Owiń prezenty ręcznikami

Tradycja pakowania prezentów w ręczniki pochodzi z Japonii i znana jest pod nazwą „Furoshiki”. Tak zwane ręczniki prezentowe i pasujące do nich techniki pakowania można znaleźć w Internecie – wystarczy włączyć wyszukiwarkę i spojrzeć na instrukcje. Możesz użyć własnych ręczników jako ręczników prezentowych lub kupić nowy, który Twoim zdaniem przypadnie do gustu odbiorcy. A więc radość jest dwukrotnie większa!

Puszki wielokrotnego użytku

Mamy je wszyscy w domu: puszki wielokrotnego użytku na herbatniki, czekoladki i inne produkty. Zanim pozostaną w szafie, możesz wykorzystać je jako opakowanie na prezent. Kolejna zaleta puszek: osoba obdarowywana nie ma pojęcia, co dostaje – w końcu kształt nie mówi, jaka jest zawartość. Aby uzyskać ten szczególny urok, możesz poszukać starych puszek na pchlim targu.

Zapakuj prezenty w słoiki

Dla tych, którzy wręczają słodycze lub artykuły spożywcze, oczywistym pomysłem jest, aby włożyć je do słoików dekoracyjnych. Inne prezenty można również dobrze zapakować w szkło: prezenty pieniężne w formie wiadomości w butelce są równie lepsze niż w nudnej kartce.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.