Jak zabezpieczyć karoserię auta przed zniszczeniem?

auto detailing
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nowy samochód to w większości przypadków powód do dumy, ale niestety bez specjalnego zabezpieczenia szybko traci swój pierwotny blask. Zobacz, jak można go ochronić przed zniszczeniem i dlaczego warto to zrobić.

Producenci samochodów z roku na rok starają się poprawiać jakość produkowanych przez siebie karoserii, ale niestety nawet najlepsza technologia nie jest się w stanie w 100% oprzeć upływowi czasu czy niekorzystnym warunkom.

Powłoka lakiernicza blaknie i traci swoją idealną gładkość na skutek działania promieni słonecznych, przez pryskający spod kół piasek, na skutek delikatnych nawet uderzeń liści, gałązek, kropel deszczu czy gradu.

Czasami fabryczne zabezpieczenia po prostu nie wystarczają, żeby samochód przez długi czas wyglądał, jak nowy. W celu ochrony auta można jednak wykorzystać powłoki ceramiczne lub bezbarwne folie ochronne.

40685223 1678617068934059 389663012463575040 o
Folia ochronna PremiumShield oraz powłoka ceramiczna 4nano | fot. JK Studio

Zabezpieczenie auta powłoką ceramiczną

Powłoka ceramiczna to specjalna dodatkowa warstwa składająca się z powłoki ceramicznej i funkcjonalnej. Powłoka ta chroni lakier samochodu przez mikrozarysowaniami i promieniowaniem UV, niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz znacznie ułatwia jego pielęgnacje.

Jej trwałość to w zależności od produkt od 2 do 5 lat – przez ten czas karoseria samochodu pokrytego taką powłoką nie traci blasku

41052037 1681138625348570 5131593321436676096 o
Powłoka ceramiczna 4nano | fot. JK Studio

Usługę zabezpieczania karoserii powłoką ceramiczną można zamówić w prestiżowym studio kosmetyki samochodowej JK Studio w Lublinie. Studio mieści się przy al. Warszawskiej 54 i jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00.

Zabezpieczenie auta bezbarwną folią ochronną

Zabezpieczanie samochodu folią ochronną polega na montażu folii poliuretanowej (foli ochronnej) na lakierowanych elementach karoserii pojazdu, które są najbardziej narażone na uszkodzenia podczas codziennego użytkowania. Dzięki folii lakier pozostaje w nienagannym stanie przez cały okres użytkowania auta.

Folia ochronna PremiumShield
Folia ochronna PremiumShield | fot. PremiumShield Polska

Folie ochronne są obecnie najlepszym zabezpieczeniem lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi spośród wszystkich możliwości dostępnych na rynku. Chronią one elementy karoserii przed powstaniem zarsowań, odprysków od kamieni, a także przed drobnymi kolizjami. Dodatkowo, folia zabezpiecza lakier przed negatywnum działaniem środowiska takim jak: kwaśne deszcze, agresywna chemia, sól drogowa czy ptasie odchody.

Efekt bezbarwnej folii ochronnej po zarysowaniu parkingowym
Efekt bezbarwnej folii ochronnej po zarysowaniu parkingowym | fot. PremiumShield Polska

Co ważne, folia taka ma dożywotnią gwarancję na pękanie i żółknięcie – wystarczy zabezpieczyć nią samochód raz, a już zawsze będzie wyglądał nienagannie.

Efekt z folią oraz bez folii ochronnej
Efekt z folią oraz bez folii ochronnej | fot. PremiumShield Polska

Taką usługę jako jedyne certyfikowane studio PremiumShield na Lubelszczyźnie wykonują Jacek i Konrad – właściciele studia kosmetyki JK Studio specjalizującego się w nakładaniu powłok ceramicznych, folii ochronnych i szeroko pojętego autodetailingu. Studio jest również certyfikowanym partnerem powłok ceramicznych 4nano.

Więcej o ofercie studia znajdziesz na stronie www.jkstudio-lublin.pl lub Facebook’u facebook.com/jkstudiolublin

Bezbarwna folia ochronna PremiumShield
Bezbarwna folia ochronna PremiumShield | fot. JK Studio

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier auta?

1. Zabezpieczony samochód przez długi czas wygląda, jak nowy a wstępne przygotowanie do zabezpieczenia pozwala odświeżyć nawet kilkuletnie auto.

2. Powłoki ceramiczne oraz folie ochronne zabezpieczą lakier przed zimą, rdzą, promieniami UV, rysami, obiciami od kamieni oraz znacznie ułatwią jego pielęgnację.

3. Zachowanie lakieru w dobrym stanie pozwala utrzymać jego zalety wizualne i wartość finansową, co jest bardzo korzystne w przypadku późniejszej chęci sprzedaży samochodu.

4. Zabezpieczenie karoserii ogranicza koszty związane z odnawianiem powłoki lakierniczej.

Zapytaj o wycenę

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.