Jak odnaleźć zagubiony telefon w mieście? Kilka praktycznych wskazówek

telefon w miescie
fot. Pexels

Smartfon to narzędzie, bez którego wielu osobom trudno byłoby funkcjonować w dzisiejszych czasach. Jego utrata może być poważnym problemem dla każdego użytkownika. Oto kilka wskazówek, w jaki sposób można odnaleźć zagubiony telefon.

Zgubiony telefon – co robić?

Telefon komórkowy obecnie służy nie tylko do wykonywania połączeń głosowych. Smartfon zyskał miano naszego asystenta – dzięki wielu funkcjom i aplikacjom możemy robić zakupy, płacić zbliżeniowo, korzystać z poczty i nagrywać filmy wideo. Zgubienie smartfona może być więc dla Ciebie nie tylko problematyczne, ale także niebezpieczne.

Od razu po zakupie smartfona warto odpowiednio go zabezpieczyć, aby utrudnić osobom niepożądanym dostęp do Twoich danych, takich jak konto w banku, dokumenty, a nawet zdjęcia. Podstawowym zabezpieczeniem jest blokada ekranu smartfona. Odblokowanie telefonu może nastąpić za pomocą kodu PIN, odcisku palca, a w nowszych modelach smartfonów także za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy.

zagubiony telefon
fot. Pexels

Po utracie telefonu bardzo ważna jest Twoja szybka reakcja, w celu odzyskania zguby. Również, jeśli to Twoje dziecko zgubiło swojego smartfona. W każdym przypadku zachowaj jednak spokój i nie wpadaj w panikę. Ty lub Twoje dziecko macie sparowany telefon ze smartwatchem? Nie szukaj użyj zegarek z lokalizatorem GPS dostępny na www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-z-gps-dla-dzieci.

Smartwatche z wbudowanym modułem GPS posiadają funkcję „znajdź telefon”, dzięki której w łatwy i szybki sposób określisz położenie swojego smartfona. Jest to najprostszy sposób na lokalizację smartfona.

Metody lokalizacji smartfona za pomocą aplikacji

Zarówno smartfony z systemem Android, jak i iOS posiadają dedykowane aplikacje służące do lokalizacji urządzenia. Abyś mógł z nich skorzystać w sytuacji awaryjnej, musisz uprzednio je odpowiednio skonfigurować. W ustawieniach aplikacji należy włączyć funkcję lokalizacji danego urządzenia. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość zdalnej blokady smartfona, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych.

Nie każdy jednak wie o takiej możliwości, a zgubienie smartfona to sytuacja nagła i nieoczekiwana. Na szczęście dedykowana aplikacja to nie jedyna opcja lokalizacji zgubionego telefonu. Pomocne może być także konto Google lub iCloud, które zapisują dane w chmurze. W ten sposób możesz zalogować się do swojego smartfona na innym urządzeniu i zarówno odzyskać wszystkie dane, jak i na bieżąco śledzić lokalizację telefonu. Takie możliwości daje:

  • Android – smartfon musi być powiązany z kontem Google. Należy wejść na stronę Google Znajdź moje urządzenie i zalogować się na swoje konto Google. Po zalogowaniu i wyborze odpowiedniego urządzenia znajdziesz mapę, na której zaznaczona jest lokalizacja Twojego smartfona. Tutaj możesz odtworzyć dźwięk alarmowy, zabezpieczyć urządzenie i wylogować je z konta Google, a nawet całkowicie wykasować dane z urządzenia.
  • iPhone – do lokalizacji smartfona należy użyć konta iCloud. Po zalogowaniu do iClouda, w zakładce Znajdź automatycznie pojawi się lokalizacja Twojego smartfona. Także w tym przypadku możesz zablokować urządzenie oraz wyczyścić wszystkie dane. Dla dodatkowego zabezpieczenia warto także zmienić hasło dostępu do konta Apple ID.

Inne metody lokalizacji smartfona

Jeżeli powyższe metody lokalizacji smartfona zawiodły – nie poddawaj się! Istnieją jeszcze inne możliwości szukania zguby, o których też warto wiedzieć. Jedną z nich jest możliwość znalezienia telefonu z wykorzystaniem systemu antywirusowego. Wiele takich programów posiada funkcję nie tylko lokalizacji telefonu, ale także uruchomienia głośnego alarmu, zdalnej blokady, a nawet zdalnego wykasowania danych i przywrócenia urządzenia do ustawień fabrycznych.

Do lokalizacji smartfona możesz także skorzystać z modułu kontroli rodzicielskiej. Aplikacje do kontroli rodzicielskiej informują na bieżąco rodziców o położeniu ich dziecka. Czasem to także właśnie program antywirusowy umożliwia bieżącą kontrolę rodzicielską. Dzięki takim funkcjom możesz śledzić zgubionego smartfona za pomocą swojego smartfona.

Warto odpowiednio skonfigurować telefon na wypadek takiego zdarzenia jak utrata telefonu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom zakończy się to powodzeniem!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.