Jadar zainwestuje ok. 30 mln zł w fabrykę w Lublinie

fabryka lublin
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

JADAR najbardziej znany producent kostki brukowej i galanterii betonowej w kraju, otwiera fabrykę w Lublinie.

Jadar wybuduje w Lublinie najnowocześniejszą w Polsce fabrykę produkującą kostkę brukową i galanterię betonową. Przedsiębiorstwo powstanie na terenie dawnego zakładu Odlewnia Ursus przy ulicy Metalurgicznej 7. Zajmie powierzchnię blisko 2,5 ha, a kapitał inwestycyjny wyniesie ok. 30 mln zł netto.

– Uruchomienie fabryki w Lublinie otwiera przed nami możliwość pozyskania kolejnych kontraktów indywidualnych i dystrybucyjnych na terenie Polski Wschodniej. Materiały, które powstaną w wyniku zastosowania nowatorskich technologii, będą na tyle atrakcyjne cenowo, że stanie się możliwy ich transport nawet na duże odległości – komentuje Dariusz Kupidura, prezes zarządu Jadar Sp. z o.o.

Fabryka opierać się będzie na pracy dwóch innowacyjnych linii produkcyjnych wyposażonych w skomplikowane i zautomatyzowane urządzenia sterowane zintegrowanym systemem komputerowym. Jedna linia produkcyjna to SHP 5000 CPRO plus Wibroprasa MULTI 1200 do galanterii betonowej, natomiast druga linia będzie służyła do uszlachetniania produktów powstałych na bazie SHP 5000 CPRO.

W pobliżu fabryki powstanie również ogród wystawowy o powierzchni ok. 1300 mkw. projektu jest nie tylko zaprezentowanie produktów firmy Jadar, lecz także przedstawienie niestandardowych rozwiązań architektonicznych, które zainspirują potencjalnego klienta do stworzenia własnego, niepowtarzalnego ogrodu.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji przypada na III kwartał 2016 roku. Pierwsze testy produkcji najwyższej jakości kostki brukowej i galanterii betonowej odbędą się już na przełomie listopada i grudnia br.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.