Jadąca ciężarówka gubiła paliwo. Inne auta ślizgały się na oleju napędowym

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kierowca ciężarówki nie zauważył, że oderwał mu się zbiornik paliwa i przejechał tak około 500 metrów gubiąc po drodze olej napędowy. Jadące auta zaczęły wpadać w poślizg.

To tego niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek rano w Parczewie. Przy wjeździe do miasta kierujący samochodem ciężarowym nie zauważył jak urwał mu się zbiornik paliwa. Przejechał tak około 500 metrów gubiąc olej napędowy.

Na ulicach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Pojazdy traciły przyczepność i z trudem utrzymywały się na jezdni. Do tego doszło jeszcze zagrożenie wybuchem pożaru. Na szczęście skończyło się tylko na niegroźnej stłuczce.

Policjanci zabezpieczyli rejon skrzyżowania. Do akcji przystąpili strażacy, aby zutylizować rozlane paliwo. Cała akcja oraz sprzątanie trwało kilka godzin. Dopiero po godzinie 14 ruch w tym miejscu miasta odbywał się bez utrudnień.

Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za zanieczyszczenie drogi został ukarany mandatami na łączną kwotę 350 złotych. Na jego konto trafiło też 10 punktów karnych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.