Jadąc z dużą prędkością, stracił panowanie nad autem. Nie żyje potrącony 13-latek

68 171485
Śmiertelne potrącenie dziecka w miejscowości Sitaniec Wolica | fot. KMP Zamość

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w niedzielny wieczór w miejscowości Sitaniec Wolica. W wyniku potrącenia nie żyje 13-letni chłopiec.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godz. 21 w miejscowości Sitaniec Wolica na terenie gminy Zamość. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierujący samochodem marki Audi jadąc z dużą prędkością od strony Sitańca, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i lewe pobocze. W następstwie tego manewru potrącił idącego prawidłowo poboczem 13-letniego chłopca.

Kierujący zatrzymał pojazd w znacznej odległości od miejsca zdarzenia. Pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej 13-latek zmarł. Badanie stanu trzeźwości 22-latka z gm. Zamość wykazało, że miał blisko 2 promile. Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg wypadku. Sprawcy grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.