Jadąc na służbę, zatrzymał pijanego kierowcę samochodu. Kierowca Hondy, jechał zygzakiem

Kierowca Hondy, ujęty przez Policjantów
Pijany kierowca Hondy

Funkcjonariusz w drodze do Komendy Policji w Annopolu zauważył dziwnie poruszający się samochód marki Honda. Niezwłocznie podjął próbę jego zatrzymania. Po przeprowadzeniu badania na obecność alkoholu potwierdzono, że miał on prawie 3 promile alkoholu we krwi. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz grzywna.

Pijany i kosztowny poranek dla kierowcy Hondy

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, około godziny 7:00 na obszarze gminy Annopol. Pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Annopolu funkcjonariusz był w drodze na służbę, gdy zauważył, że kierowca Hondy nie utrzymuje prawidłowego toru jazdy. Jechał tzw. wężykiem.

Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy
Policjanci prowadzący kontrolę trzeźwości u kierowcy | fot. KMP Lublin

Policjant bez chwili zastanowienia przystąpił do zatrzymania

W pierwszej kolejności poinformował dyżurnego, o zaistniałej sytuacji i zaczął dawać sygnały kierującemu, aby ten się zatrzymał. Na wysokości annopolskiego komisariatu udało się zatrzymać pojazd. Podczas interwencji wyczuwalna była woń alkoholu od kierowcy.

alkomat
fot. Policja

Na miejsce przybył patrol policji z alkomatem

Na miejsce przybył także patrol z Annopola. Badanie wykazało, że 38-letni mieszkaniec Ożarowa miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Trafił do aresztu, a jego prawo jazdy zostało mu odebrane. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz grzywna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.