Inwestycja za 135 mln złotych. Szpital Wojskowy będzie miał dodatkową kondygnację

Szpital Wojskowy w Lublinie
Szpital Wojskowy w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Szpital Wojskowy w Lublinie podpisał umowę na budowę dodatkowego piętra. Znajdą się tam oddziały kardiologii i neurochirurgii. Inwestycja pochłonie 135 mln zł i potrwa trzy lata.

Dodatkowe piętro Szpitala Wojskowego

Chodzi o nadbudowę głównego budynku Szpitala Wojskowego, z przeznaczeniem na oddział neurochirurgii, kardiologii oraz rehabilitacji kardiologicznej i neurochirurgicznej. Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy z uwagi na konieczność utrzymania ciągłości świadczenia usług medycznych przez placówkę.

Etap pierwszy obejmuje wykonanie w części zachodniej budynku głównego szpitala prac oraz dostaw sprzętu i aparatury medycznej w celu utworzenia Oddziału Kardiologicznego wraz z pomieszczeniami rehabilitacji kardiologicznej i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Przewidziany termin zakończenia realizacji etapu to marzec 2024 roku.

Etap drugi obejmuje wykonanie w części wschodniej budynku głównego Szpitala prac mających na celu utworzenie Oddziału Neurochirurgii wraz z pomieszczeniami rehabilitacji neurochirurgicznej i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Przewidziany termin zakończenia realizacji etapu II to luty 2025, a do grudnia 2025 planowana jest dostawa sprzętu i aparatury medycznej.

Na realizację zadania odpowiadać będzie warszawska spółka Warbud, z którą podpisano umowę w czwartek, 6 października. Umowa opiewa na blisko 96 mln zł. Kolejne 40 mln zł ma pochłonąć zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.