Inwestycja w ciepło: nowe gminy w województwie wspierane programem „Ciepłe Mieszkanie”

Podpisanie umowy Ciepłe Mieszkanie
Podpisanie umowy dla nowych gmin do programu "Ciepłe Mieszkanie"

Blisko 350 tysięcy złotych na wymianę starych pieców w budynkach wielorodzinnych dla kilku gmin w woj. lubelskim. Środki pochodzą z programu „Ciepłe mieszkanie”, który ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zwiększenie efektywności energetycznej mieszkań.

Wsparcie na Zielone Inicjatywy

Dzięki programowi „Ciepłe mieszkanie” mieszkańcy gmin Cyców i Żółkiewka będą mogli skorzystać z funduszy na modernizację swoich systemów grzewczych. Program jest częścią szerszej inicjatywy mającej na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery i promowanie ekologicznych rozwiązań.

Kluczowe informacje dla beneficjentów programu

Kwota dotacji: Blisko 350 tysięcy złotych.
Beneficjenci: Gminy Cyców i Żółkiewka.
Cel programu: Wymiana starych pieców na bardziej ekologiczne i energooszczędne systemy grzewcze.
Wójtowie Marta Kociuba z Cycowa oraz Jacek Lis z Żółkiewki podpisali umowy na dofinansowanie w obecności przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Lublinie, prezesa Stanisława Mazura i wiceprezesa Andrzeja Kloca.

grzejnik kaloryfer ciepło ogrzewanie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

„To ważny krok w kierunku poprawy jakości powietrza i życia naszych mieszkańców. Dzięki tym funduszom możemy wprowadzić realne zmiany i chronić nasze środowisko” – podkreśliła Marta Kociuba.

Niższe rachunki i czyste powietrze dla mieszkańców

Realizacja programu „Ciepłe mieszkanie” przyniesie korzyści zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Mieszkańcy gmin będą mogli cieszyć się lepszą jakością powietrza oraz obniżonymi kosztami ogrzewania.

Czy korzystaliście już z podobnych programów w waszych gminach? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.