Inwestycja okazała się oszustwem. 71-latek stracił prawie 100 tys. zł

starszy mężczyzna korzysta z laptopa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

71-latek zaufał oszustom, którzy obiecywali szybki zysk z inwestycji w kryptowaluty. Zainstalował na komputerze oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu. Z jego konta znikło prawie 100 tys. zł.

Oszustwo na kryptowaluty

Do komisariatu 3. Policji w Lublinie zgłosił się 71-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Jak wyjaśnił policjantom, od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem w kryptowaluty i nawiązał współpracę z jednym z brokerów.

W trakcie współpracy „opiekun” poprosił go o zainstalowanie programu Anydesk do zdalnego pulpitu. Miał on posłużyć do wypłaty zarobionych przez emeryta pieniędzy. Niedługo później blisko 100 tys. zł zniknęło z rachunku mężczyzny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.