Intensywne opady śniegu i trudne warunki na drogach. Opóźnione autobusy i trolejbusy

Intensywne opady śniegu w Lublinie
Intensywne opady śniegu | kamera miejska

Opady śniegu powodują utrudnienia na drogach. Z opóźnieniami autobusów i trolejbusów muszą się liczyć podróżni komunikacją zbiorową w Lublinie. Ma sypać przez cały dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe.

Sytuacja pogodowa w Lublinie 11 grudnia 2022

Stosunkowo gruba warstwa białego puchu przywitała w niedzielę, 11 grudnia mieszkańców woj. lubelskiego. Opady śniegu są dość intensywne i zdążyły już dać się we znaki podróżującym. Na drogach jest ślisko, na wielu odcinkach zalega błoto pośniegowe. Z powodu śniegu opóźnione są autobusy i trolejbusy w Lublinie. Większość linii złapała już kilkuminutowe opóźnienia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa lubelskiego, w tym Lublina. Strefa opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym do silnego, tzn. powodujących przyrost pokrywy około 2-4 cm/h, obejmuje obszar województw podkarpackiego i częściowo małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego i przemieszcza się stopniowo na północ.

„Prognozowane są opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 20 cm do 30 cm” – czytamy w komunikacie IMGW dla Lublina. Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli 11 grudnia do godz. 14:00. Wiadomo, że synoptycy planują przedłużyć ważność komunikatu, ze względu na zmieniające się warunki pogodowe.

Ponadto synoptycy IMGW ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi spowodowanymi opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 55 km/h, z północnego-wschodu i północy.

Szczegółowy komunikat dotyczący aktualnej pogody znajdziesz tu: Mocne uderzenie zimy! Do Polski nadciąga potężna śnieżyca. W regionie może spaść nawet 40 cm śniegu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.