Inne Brzmienia 2017. Znamy pierwszych artystów

Już 5-9 lipca w Lublinie, pojawią się artyści z 14 krajów świata i 3 kontynentów. Poznaliśmy pierwszych artystów, którzy zagrają podczas tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury Inne Brzmienia.

 

– Jak co roku proponujemy program oparty na różnorodności, oryginalności i przekraczaniu muzycznych granic i stereotypów. Podczas minionych edycji prezentowaliśmy artystów, którzy poprzez swoje działania wyznaczali nowe kierunki i nurty. W tym roku również mamy przyjemność przedstawiać formacje uważane za prekursorów bądź absolutnych mistrzów w swoich gatunkach – informuje Agnieszka Wojciechowska, organizatorka.

 

Pierwsza gwiazda tegorocznej edycji to Juno Reactor, czyli legenda światowej sceny goa trance i psychedelic. Działająca już ponad 25 lat formacja ma na koncie szereg koncertów na wszystkich kontynentach, mnóstwo udanych kooperacji z wieloma artystami, legendarne ścieżki dźwiękowe m.in. do takich filmów jak: Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje, Brave Story, Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2, Mortal Kombat czy Texhnolyze. Do Lublina artyści przyjadą na jedyny koncert w Polsce ze specjalnym projektem oraz składem wzbogaconym o znakomitą grupę taneczno-teatralną Mutant Theatre.

 

Kolejnym gwoździem programu jest Nouvelle Vague, znany szerokiej publiczności z doskonałych autorskich aranżacji wielkich hitów z nurtów new wave, punk i post punk czy new romantic. Artyści odważnie aranżują na nowo legendarne songi The Clash, Joy Division, Depeche Mode, Killing Joke i wielu innych, często sięgając po brzmienia akustyczne, subtelne wokale, melodie w stylu bossa novy, a niekiedy także i bardziej taneczne rytmy. Jedyna okazja na zobaczenie ich w tym sezonie w Polsce będzie właśnie w Lublinie.

 

Kolejni artyści będą ogłoszeni już niedługo. Więcej na stronie www.innebrzmienia.eu.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.