Inkubator Aktywnej Młodzieży

10393834 878622388831659 4541999049121042882 n

W Lublinie powstanie Inkubator Aktywnej Młodzieży. Inicjatywa będzie realizowana dzięki współpracy Fundacji TEAM Teatrikon, WSPiA i UM Lublin. Pomysł otrzymał dofinansowanie z programu PO FIO.

Beneficjentami projektu “I AM CHANGE – Inkubator Aktywnej Młodzieży” są uczniowie lubelskich szkół ponadgimnazjalnych: liceów, techników oraz zawodówek. Inicjatywa zakłada zwiększenie ich zaangażowania w życie publiczne, a także kształtowanie przedsiębiorczej postawy. 

Budowanie wśród uczniów poczucia przynależności do Lublina i odpowiedzialności za miasto umożliwi utworzenie inkubatora. Jednostka ma wspierać realizację inicjatyw, umożliwiać młodym ludziom rozwój oraz pozwalać na wprowadzanie zmian w otaczającej rzeczywistości. 

Na „I AM CHANGE” składa się pięć podstawowych działań:

1. Wakacyjna szkoła coachów grup młodzieżowych
Szkolenia dla studentów – coachów w programie.

2. Lokomotywy 
Współpraca młodzieży ze studentami, obejmująca szkolenia, diagnozę problemów społeczności szkolnej oraz działanie praktyczne. Więcej informacji tutaj.

3. Festiwal Aktywności “Rozwój w biały dzień”
Wydarzenie prezentujące młodzieży potencjał zawodowego rozwoju, możliwości włączania się w życie społeczne, a także działania samorządu na rzecz lokalnego środowiska.

4. Miasto zmian / Zmiana miasta
Realizacja kolejnych inicjatyw – tym razem już o zasięgu wpływającym na miasto, pod okiem mentorów.

5. Forum młodych
Budowanie przekonania o możliwości wpływania i kształtowania polityk m.in. na szczeblu samorządowym. Działanie służące opracowaniu “Młodzieżowej Strategii Rozwoju Lublina”.

„I AM CHANGE – Inkubator Aktywnej Młodzieży” jest realizowany od czerwca 2014 r. Zakończy się w listopadzie 2015 r. podczas uroczystej gali. Projekt jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Ogólny budżet projektu to ok. 199 000 PLN.

fot. wspa.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.