Informacja w związku z sytuacją pogodową – komunikat z godziny 20:30

Informacja w związku z sytuacją pogodową - komunikat z godziny 20:30

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej apeluje o rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych. Publikujemy komunikat pogodowy z godziny 20:30.

Sytuacja bieżąca

Opady śniegu nadal występują na znacznym obszarze kraju za wyjątkiem Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Górnego Śląska oraz części Małopolski. Miejscami na północy i wschodnich krańcach kraju opady mają natężenie umiarkowane. Opadom na północy kraju towarzyszy umiarkowany wiatr, który w porywach osiąga około 60 km/h powodując zamiecie i zawieje śnieżne. Zamiecie i zawieje śnieżne oraz opady miejscami ograniczają widzialność do 900 metrów.

W godzinach od 16:00 do 19:00 największy przyrost pokrywy śnieżnej zanotowano w Mikołajkach, Suwałkach, Olsztynie i Terespolu – 3 cm, natomiast 2 cm świeżego śniegu spadło w Białymstoku, Elblągu, Kętrzynie, Lublinie i Włodawie. Na obszarze województwa podkarpackiego i na południu województwa małopolskiego w dalszym ciągu utrzymują się opady marznącego deszczu lub mżawki, które powodują gołoledź. 

Prognoza na najbliższe godziny

Opady śniegu powoli przemieszczają się na północ. Największego natężenia opadów nadal spodziewamy się w pasie od woj. Zachodniopomorskiego, przez woj. Pomorskie, Warmię i Mazury, Podlasie, Lubelszczyznę oraz część Podkarpacia i Małopolski. Na północy kraju utrzyma się porywisty wiatr powodujący lokalne zamiecie i zawieje śnieżne. Miejscami na Podkarpaciu i południu Małopolski dalej spodziewane są opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Warunki na drogach pozostaną bardzo trudne. Opady oraz porywy wiatru na znacznym obszarze kraju słabną, a poprawa pogody postępuje od południowego zachodu. 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.