IMGW: Uwaga na marznące opady deszczu i mżawki. Może być ślisko!

ślisko gołoledź pogoda deszcz marznący
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o marznących opadach deszczu oraz mżawki na terenie województwa lubelskiego.

Kierowcy muszą być bardzo czujni. Na drogach może być bardzo ślisko. Według ostrzeżenia wydanego przez IMGW trzeba liczyć się z marznącymi opadami deszczu i mżawki, powodującymi gołoledź.

Obserwuje i prognozuje się miejscami dalsze występowanie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź” – prognozuje Michał Pilecki z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bialski, Biała Podlaska, biłgorajski, chełmski, Chełm, hrubieszowski, janowski, kraśnicki, krasnostawski, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski i Zamość.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.