IMGW: Pogoda na wtorek dla woj. lubelskiego. Uwaga na intensywne opady deszczu i burze z gradem

W kilka minut ulica Głęboka zamieniła się w rwący potok | fot. czytelnik Konrad

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami z gradem na terenie całego województwa lubelskiego.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Z uwagi na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podwyższony” – prognozuje Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Intensywnych burz należy się spodziewać we wtorek 18 sierpnia od godz. 11 do północy. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk wynosi 80 proc.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Prognoza pogody na dziś – wtorek 18 sierpnia | fot. IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.