IMGW OSTRZEGA: Uwaga na gołoledź i opady marznącego deszczu! [30.12.2019]

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na drogach może być bardzo ślisko! Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województwa lubelskiego obowiązuje w poniedziałek 30 grudnia 2019 od godziny 7:00 do 16:00. Dotyczy powiatów: bialski, Biała Podlaska, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki i włodawski.

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź” – prognozuje Michał Pilecki z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przebywając na dworze piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Co oznacza pierwszy stopień zagrożenia, jeśli chodzi o marznące opady Spadek temperatury powietrza ˂ 0°C powodujący na przeważającym obszarze zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.