IMGW OSTRZEGA: Uwaga na gołoledź i opady marznącego deszczu! [30.12.2019]

gołoledź ślisko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na drogach może być bardzo ślisko! Synoptycy IMGW prognozują wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województwa lubelskiego obowiązuje w poniedziałek 30 grudnia 2019 od godziny 7:00 do 16:00. Dotyczy powiatów: bialski, Biała Podlaska, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki i włodawski.

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź” – prognozuje Michał Pilecki z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przebywając na dworze piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Co oznacza pierwszy stopień zagrożenia, jeśli chodzi o marznące opady Spadek temperatury powietrza ˂ 0°C powodujący na przeważającym obszarze zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.