IMGW ostrzega przed mgłami. Alert dla Lublina i całego regionu. Widoczność może spaść do 50 metrów!

Ostrzeżenie przed gęstą mgłą w Lublinie i regionie
Ostrzeżenie przed gęstą mgłą w Lublinie i regionie | fot. GDDKiA

Na terenie całego województwa lubelskiego w nocy z poniedziałku na wtorek możliwa jest mgła ograniczająca widzialność do 50 metrów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed mgłami.

IMGW ostrzega przed mgłami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. Ostrzeżenie dotyczy całego województwa lubelskiego, w tym również Lublina.

Gęstych mgieł ograniczających widoczność od 100 do 200 metrów, a lokalnie nawet do 50 metrów należy spodziewać się w nocy z poniedziałku na wtorek (31.10-1.11) oraz 1 listopada do południa.

Kierowców prosimy o uważną i ostrożną jazdę oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na drogach mogą panować trudne warunki, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. W zależności od regionu mgły mogą utrzymywać się do południa we wtorek.

Najbliższej nocy termometry w Lublinie wskażą 8 st. C. Na 1 listopada meteorolodzy przewidują umiarkowane zachmurzenie, a po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 17 st. C.

Światła przeciwmgłowe – kiedy używać?

Pamiętajmy o odpowiednim wykorzystaniu przednich i tylnych świateł przeciwmgłowych. Z tych drugich możemy korzystać, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m.

W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła. Nie nadużywajmy świateł przeciwmgłowych przy niewielkim ograniczeniu przejrzystości powietrza lub dobrej widoczności. Wtedy tylko oślepią innych użytkowników drogi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.