Nad region nadciągają opady deszczu. Lokalnie mogą wystąpić burze z gradem

4916627 burza 900 597
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które w najbliższych godzinach dotrą nad województwo lubelskie. Lokalnie mogą wystąpić burze z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał dla naszego województwa ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Okres obowiązywania ostrzeżeń: od godz. 13.30 dnia 16.05.2019 do godz. 23.30 dnia 16.05.2019 r.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad” – prognozuje Monika Kaseja z IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.