IMGW: Nadciągają opady mokrego śniegu. Na drogach i chodnikach będzie ślisko!

nieżyca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na drogach będzie w najbliższych godzinach bardzo ślisko! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed opadami deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C” – prognozuje Katarzyna Ścisłowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie dla województwa lubelskiego przed oblodzeniem obowiązuje od piątku (27 grudnia) od godz. 21:00 do soboty (28 grudnia) do godz. 8:00. Przebywając na dworze piesi i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Co oznacza pierwszy stopień zagrożenia, jeśli chodzi o oblodzenie? Spadek temperatury powietrza ˂ 0°C powodujący na przeważającym obszarze zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Śliskość na drogach i chodnikach oraz utrudnienia komunikacyjne.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.