IKEA Po Sąsiedzku. Jedyne takie miejsce na świecie powstało w Lublinie [DUŻE ZDJĘCIA]

IKEA Po Sąsiedzku Lublin
IKEA Po Sąsiedzku Lublin

IKEA Po Sąsiedzku – tak nazywa się jedyny w swoim rodzaju lokal należący do szwedzkiej marki, która wkrótce otworzy swój sklep na al. Spółdzielczości Pracy. Dziś zajrzeliśmy do środka. Co tam znajdziemy?

 

Już 5 kwietnia dla mieszkańców Lublina otworzy się nowa, wyjątkowa przestrzeń ze skandynawskim charakterem. Mowa tu o miejscu IKEA Po Sąsiedzku, które mieście się przy Krakowskim Przedmieściu 55.

 

– Do otwarcia naszego sklepu w Lublinie pozostało jeszcze kilka miesięcy. Chcemy, by już teraz mogli zasmakować tego wszystkiego, co kryje się pod słowem „mysa”. To szwedzkie słowo, które oznacza celebrowanie małych, codziennych przyjemności oraz czerpanie z nich szczęścia. Stąd pomysł na IKEA Po Sąsiedzku. Można tutaj poczuć się swobodnie i na luzie, spędzając czas tak, jak lubimy, po swojemu – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.

 

Jest to miejsce, w którym lublinianie przy kawie, herbacie i szwedzkich słodkościach będą mogli uczestniczyć w licznych, bezpłatnych warsztatach i spotkaniach, a także obejrzeć skandynawskie filmy, posłuchać muzyki i poczytać książki autorstwa szwedzkich twórców.

 

„Poczuj się jak w domu”

IKEA Po Sąsiedzku to szwedzka, domowa przestrzeń, w której każdy będzie mógł się poczuć dobrze. Składa się ona z kilku pomieszczeń. Każde z nich będzie miało swoją specjalną funkcję: będzie miejsce na zjedzenie drobnej przekąski i wypicie filiżanki kawy, na rozmowę z przyjaciółmi, na swobodny wypoczynek oraz takie na lekturę książki w pełnym zieleni zaciszu.

 

IKEA nie zapomniała również o najmłodszych gościach i przygotowała miejsce na zabawy z dziećmi. Program wydarzeń w IKEA Po Sąsiedzku zakłada spotkania ze specjalnymi gośćmi, pokazy skandynawskich filmów, turnieje gier planszowych, pokazy kulinarne, międzypokoleniowe aktywności oraz warsztaty majsterkowania.

 

W tym miejscu znajdziemy różne kanapy, krzesła, miejsca do poczytania książki czy wyciszenia się. Lokal zaoferuje swoim gościom darmową wodę, która będzie nalewana prosto z kranu, w którym zainstalowano specjalny filtr. Tu też spróbujemy tradycyjnych szwedzkich bułeczek cynamonowych kanelbullar, napijemy się lemoniady z bzu lub aromatycznego espresso czy herbaty, a wszystko to w przystępnych cenach dla każdego.

 

IKEA Po Sąsiedzku działać będzie w Lublinie przy ulicy Krakowskie Przedmieście 55 (parter), 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do soboty pomiędzy godz. 10:00 a 21:00, a w niedzielę od 10:00 do 20:00.

 

Miejsce w tej lokalizacji będzie funkcjonować najprawdopodobniej do września, kiedy to otworzy się sklep IKEA Lublin przy al. Spółdzielczości pracy. Właściciele szukają zastosowania, jakie miałby spełniać lokal „po sąsiedzku” po otwarciu sklepu.

 

Ps. Niestety, ale nie udało nam się odnaleźć rzeczy, która nie zostałaby wyprodukowana przez Ikęę.

 

Zdjęcia | fot. Jakub Pecio

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. jedyne miejsce na świecie gdzie ludzie podniecają się tanimi meblemi
    ….ale za to ze Szwecji