IKEA w Lublinie. Ruszyło internetowe głosowanie na "Projekt w sąsiedztwie" [LISTA]

IKEA Lublin
IKEA Lublin

W ramach akcji IKEA „Projekt w sąsiedztwie”, rozpoczęło się internetowe głosowanie, które ma wyłonić zwycięski projekt społeczny dla Lublina. Na co wydadzą 100 tys. zł?

 

Prezentacje trzech pomysłów na projekt społeczny odbyły się 29 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Był to już ostatni etap narad i spotkań z lublinianami w ramach procesu „Projekt w sąsiedztwie”. Ma on ma na celu wybór projektu najlepiej odpowiadającego na potrzeby mieszkańców Lublina, a następnie jego realizację.

 

„Projekt w sąsiedztwie” jest jednym z elementów budowania przez IKEA Lublin dobrosąsiedzkich relacji z mieszkańcami i tworzenia w mieście jeszcze lepszego, życia na co dzień.

 

Koncepcje zaprezentowane publiczności 29 marca to trzy najlepsze propozycje wybrane spośród łącznie dwudziestu ośmiu pomysłów, które spłynęły od mieszkańców Lublina. Teraz te trzy pomysły zostają poddane pod głosowanie otwarte dla wszystkich  mieszkańców, które prowadzone jest na stronie IKEA.pl/dlaLublina.

 

– Zapraszamy do głosowania wszystkich lublinian! Chcemy, by to właśnie oni, demokratycznie, zadecydowali o prezencie – zwycięskim „Projekcie w sąsiedztwie” – który najlepiej trafia w ich potrzeby i marzenia, a którego realizację będzie wspierać IKEA Lublin – przekonuje Agata Czachórska, Specjalista ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail w Polsce.

 

IKEA pomoże zrealizować projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów mieszkańców – otrzyma on wsparcie finansowe w wysokości 100 tys. zł.

 

Lista projektów

1. Cykel Lublin – Rower dla Lublina. Autor: Krzysztof Kowalik

Głównym celem projektu jest zachęcanie do korzystania z ekologicznego środka transportu, jakim jest rower, dzięki poprawieniu umiejętności bezpiecznego poruszania się nim w ruchu ulicznym. Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów lubelskich szkół i warsztatów bezpiecznej jazdy rowerem dla mieszkańców. Uczestnicy zajęć otrzymają materiały edukacyjne, opaski odblaskowe i komplet oświetlenia rowerowego. By ułatwić uczniom parkowanie roweru, 100 bezpiecznych stojaków rowerowych zostanie zamontowanych przed lubelskimi szkołami. Cztery szkoły zostaną wyposażone w samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dodatkowo, dzięki realizacji projektu rozbudowana zostanie wypożyczalnia rowerów.

 

2. Wspólna Przestrzeń. Autor: Lubelska Kooperatywa Spożywcza

Projekt zakłada stworzenie Wspólnej Przestrzeni – miejsca pełnego kuszących smaków i aromatów. To pracownia tętniąca życiem i energią. Ma być wyjątkową kuchnią pełną zdrowych produktów, a także pomysłów i działań użytecznych dla wszystkich lublinian. To niekomercyjne miejsce spotkań, w którym będzie można rozwijać zainteresowania i realizować własne pomysły, a także uczestniczyć w warsztatach i wykładach z ekspertami dobrych praktyk społecznych i ekonomicznych. W ramach projektu w różnych miejscach Lublina organizowane będą również TuTargi, na których będzie można poznać lokalnych wytwórców i nabyć ich produkty. Nawiązując do chlubnej historii Lublina jako miasta wielu kultur, autorzy chcą również zorganizować cykl warsztatów „Lubelskie smaki świata”, podczas których cudzoziemscy sąsiedzi będą przybliżać zwyczaje i smakołyki swoich krajów, przygotowując je wspólnie z uczestnikami spotkań.

 

3. Samodzielnia – Lubelska Przestrzeń Kreatywna. Autorzy: Piotr Skrzypczak, Paweł Cegiełko oraz Szymon Pietrasiewicz

W ramach projektu ma powstać kreatywna przestrzeń otwarta dla wszystkich mieszkańców Lublina o nazwie Samodzielnia. Będzie to kompleks dobrze wyposażonych pracowni: przestrzeń projektowa, warsztat stolarski, mechaniczno-elektryczny, drukarski, krawiecki i dekoratorski, a także stanowisko komputerowe z oprogramowaniem wspierającym projektowanie. Znajdzie się tam również miejsce dla dzieci, by też mogły same popróbować prac kreatywnych. Samodzielnia to również praktyczne warsztaty dla osób, które chcą zacząć przygodę z majsterkowaniem i upcyklingiem. Miejsce to będzie czynne 7 dni w tygodniu, korzystanie z niego będzie bezpłatne.

 

Jak głosować?

Zgodnie z regulaminem głosowania, każdy mieszkaniec Lublina, który ukończył 16 lat, może oddać jeden głos wybierając jeden projekt. Głosowanie potrwa do 23 kwietnia 2017 roku. Głosować można za pomocą strony IKEA.pl/dlaLublina.

 

Na początku kwietnia IKEA przygotuje również specjalne miejsce na Krakowskim Przedmieściu 55, w którym będzie można oddać swój głos bez konieczności posiadania dostępu do internetu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.