Idzie zima, więc bez draki zadbajmy wspólnie o zwierzaki

DSC 0598 e1479983911351

Zima to wyjątkowo trudny okres dla schronisk, dlatego organizujemy zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska. Dary można przynieść już w najbliższą niedzielę pod Aqua Lublin.

Dzięki ludziom dobrego serca wiele zwierząt udaje się uratować, stworzyć dla nich lepsze warunki pobytu w schroniskach. Jeśli nie przygarniając zwierzaka do domu, można pomóc mu w inny sposób.

Miasto Lublin co roku przekazuje kilkadziesiąt tysięcy złotych na lubelskie schronisko, ale to nie wystarcza. Dlatego coraz częściej słyszy się o zbiórkach nie tylko pieniędzy, ale rzeczy codziennego użytku niezbędnych do funkcjonowania przytułków. Dlatego redakcja Spotted Lublin organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt.

– Wszystkie dary będziemy przekazywać, oczywiście bezpłatnie i w całości, potrzebującym zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Lublinie. Z góry dziękujemy za przekazane dary i za otwarcie serc – mówi Kamil Jastrzębski, inicjator akcji.

Jeśli robisz porządki pamiętaj, że rzeczy, które wyrzucasz mogą okazać się przydatne dla zwierzaków ze schronisk.

– Długie noce, coraz chłodniejsze zimowe wieczory, nie sprzyjają bezdomnym zwierzętom. Towarem szczególnie potrzebnym są koce, ręczniki, narzuty, poszewki, kołdry i poduszki; ze sztucznym wypełnieniem, nie mogą to być pióra – informuje Aleksandra Świeboda z lubelskiego schroniska.

Oprócz darów rzeczowych potrzebne jest również pożywienie dla zwierząt. – Jeżeli chodzi o rodzaj karmy, to najbardziej potrzebujemy mokrej w puszkach – ma szerszy zakres zastosowań; podajemy w niej leki, chore lub starsze zwierzęta chętniej ją pobierają – dodaje Świeboda. Ponieważ mamy kilka psów z chorym przewodem pokarmowym potrzebujemy również karmy Gastro Intestinal firmy Royal Canin – jest to specjalna dieta weterynaryjna. Z uwagi na wysoką cenę możemy pozwolić sobie na ograniczone ilości, a dla niektórych psów jest to jedyna forma żywienia.

Zwierzęta nie potrafią samodzielnie upomnieć się o swoje prawa. Można im jednak pomóc. Wystarczy odrobina dobrej woli 🙂

Wyżej wymienione rzeczy, jedzenie i inne dary można przynosić już w najbliższą niedzielę 27 listopada pod obiekt rekreacyjno-sportowy AQUA Lublin od godziny 10 do 15. Pojazdu na cele zbiórki użyczyła nam firma CAR-RENTAL.PL.

Wszystkich gorąco zachęcamy do pomocy!

(fot. Damian Gerhand)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.