Idą mrozy – pamiętaj o ciepłej odzieży. Do odmrożenia może dojść naprawdę szybko

targ 39

Synoptycy zapowiadają, że zima w tym roku może być bardzo ciężka i na pewno nie zabraknie śniegu. Ta wizja daje nadzieję na piękne widoki, ale powinna też wzbudzić ostrożność szczególnie u tych osób, które będą długo przebywały na zewnątrz. Najważniejsze są teraz ciepłe ubrania.

Wyjątkowo ostrożni powinni być drogowcy, pracownicy budowlani, kierowcy oraz wszyscy ci, którzy wykonują swoje obowiązki w podróży albo czekają godzinami na przystankach na spóźnione autobusy czy pociągi do pracy lub do szkoły.

Odmrożenie może się pojawić już po upływie godziny i to nie tylko na bardzo dużym mrozie. Odmrożeniom sprzyja też wietrzna i wilgotna aura, a pierwsze symptomy są bardzo często bagatelizowane i traktowane jako zwyczajne wychłodzenie organizmu.

Właściwie jedynym, co może Cię ochronić przed wychłodzeniem albo nawet odmrożeniem, jest wystarczająco ciepła odzież.

Jak ubrać się zimą, żeby nie zaszkodzić zdrowiu?

Pokutuje przekonanie, że najlepiej wkładać jak najgrubsze ubrania, bo one są w stanie najlepiej zabezpieczyć ciało przed niską temperaturą. Przedsiębiorca sprzedający odzież na targowisku Targ pod Zamkiem w Lublinie rozwiewa nasze wątpliwości.

– „Nie chodzi o to, żeby ubrać się grubo, tylko żeby mieć na sobie odzież wykonaną z tkanin, które dobrze zatrzymują ciepło – najlepiej z wełny. Wełna reguluję temperaturę ciała, a w dodatku pochłania wilgoć, więc człowiek się nie poci. Nie ma nic gorszego, niż spocić się w zimny i wietrzny dzień. Wtedy najłatwiej o przeziębienie” – mówi nam jeden ze sprzedawców.

Słuchamy i nie wątpimy w to, że ten człowiek wie, o czym mówi. W końcu od lat z powodzeniem sprzedaje na Targu pod Zamkiem ciepłe ubrania i ma grono zadowolonych klientów. W jego asortymencie można znaleźć grube kurtki, płaszcze, szale, kominy, czapki i całe zestawy a wszystko wykonane w Polsce i z najlepszych materiałów. Obok wiele innych stoisk a na nich podobny asortyment. Znacząco różniący się od tego, jaki oferuje większość butików. Tutaj po prostu widać wysoką jakość.

Organizm najwięcej ciepła wypromieniowuje przez głowę – jest to aż 70% całego utraconego ciepła, dlatego zimą noszenie czapki to po prostu konieczność. Należy też lepiej zadbać o stopy i tutaj w głównej mierze chodzi o buty i skarpety. Słabej jakości obuwie jest nieszczelne albo bardzo szybko ulega rozszczelnieniu, a po kilkunastu minutach spędzonych na zabłoconym lub zaśnieżonym chodniku może wręcz zacząć przemakać. Cienkie skarpety w znikomym stopniu zapobiegają utracie ciepła i w konsekwencji stopy nie mają wystarczającego zabezpieczenia.

Podczas dużych mrozów najlepiej nosić skarpety wykonane z angory a zimą trzeba mieć na stopach buty ocieplane od wewnątrz. Najlepiej, żeby były to buty ze skóry, bo ten materiał dopasowuje się do kształtu stóp i chroni je przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi lepiej niż syntetyczne materiały.

Jeśli szukasz ciepłych butów albo dodatków, koniecznie odwiedź Targ pod Zamkiem. Znajdziesz tam duży wybór świetnych produktów dostępnych w bardzo korzystnych cenach i niestraszne będą Ci nawet największe mrozy.

Targ pod Zamkiem jest największym targowiskiem w regionie. Na Targu pod Zamkiem swoje stoiska mają polscy przedsiębiorcy sprzedający najlepszej jakości produkty pochodzące od polskich producentów. Targ pod Zamkiem działa przez 7 dni w tygodniu – wszystkie niedziele są tam handlowe.

Więcej informacji na temat targowiska znajdziesz na stronie targpodzamkiem.pl, a informacji o najnowszych promocjach i aktualnej ofercie dostarczy Ci profil Facebook Targ pod Zamkiem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.