I Kongres Kultury Województwa Lubelskiego

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

6 i 7 września w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się I Kongres Kultury Województwa Lubelskiego pod hasłem „Kultura i Gospodarka”. To będzie okazja do spotkania i wymiany poglądów ludzi kultury.

 

Na terenie całego województwa lubelskiego działa ponad 200 instytucji kulturalnych, które organizują co roku kilkadziesiąt tysięcy wydarzeń. Organizatorzy kongresu chcą zaprosić do dyskusji dotyczącej w jaki sposób można podnieść rangę wydarzeń.

 

Dwudniowe spotkanie będzie okazją do pogłębionej analizy, wymiany poglądów i wypracowania rekomendacji dla instytucji, samorządowców i animatorów życia kulturalnego.

 

– Kultura buduje naszą tożsamość regionalną w oparciu o kulturowe dziedzictwo i współczesne uwarunkowania, ale również stymuluje rozwój gospodarczy. Zwiększa atrakcyjność regionu nie tylko dla jego mieszkańców, ale również inwestorów i turystów – powiedział marszałek Sławomir Sosnowski.

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Organizatorami kongresu są Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur. Program wydarzenia – linkWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.