Hyundai, Kia i Citroen w wyścigu na dostawę nowych nieoznakowanych radiowozów

Elektryczny radiowóz marki Kia
Elektryczny radiowóz marki Kia | fot. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Hyundai, Kia i Citroen – to dealerzy tych marek rywalizują o zwycięstwo w przetargu na dostarczenie trzech nieoznakowanych radiowozów dla lubelskiej policji. A kwota przeznaczona na zakup tych aut to 600 tys. zł.

Nowe nieoznakowane radiowozy

Policja zakończyła przyjmowanie ofert w ramach przetargu na dostawę trzech nowych nieoznakowanych radiowozów. Do 15 kwietnia firmy zainteresowane realizacją tego zamówienia mogły składać wnioski. A jest się o co bić, bo Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie na zakup tych samochodów planuje wydać 600 000 zł.

W przetargu wpłynęło 5 ofert, z czego 4 mieści się w zaplanowanym budżecie. Zainteresowane firmy nie miały dużo czasu na złożenie ofert, bo KWP dała zaledwie 12 dni na przedstawienie ofert. Policja na ten moment nie zdradza, jakie dokładnie modele zostały zaproponowane przez dealerów. Są to dealerzy marek Hyundai, Citroen i Kia.

Z informacji, które udało nam się znaleźć w Internecie możemy przypuszczać, że dealerzy zaproponowali policji Hyundaia KONA Electric, Citroena e-C4 lub Kię Niro EV.

A jakich nieoznakowanych radiowozów potrzebuje teraz lubelska policja? Auto musi napędzać silnik elektryczny o mocy nie mniejszej niż 135 km, a zasięg po mieście min. 395 km. Prędkość maksymalna nie może być niższa niż 140 km/h. Ważnym kryterium jest szybkie ładowanie – by bateria w trybie najszybszym naładowała się w 2 godziny do 80%.

Wyłoniona firma będzie musiała dostarczyć też stacje do ładowania pojazdów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.