Hulajnogą elektryczną przez miasto na podwójnym gazie. Nietrzeźwy 21-latek ma problemy

hulajnoga elektryczna wypadek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Młody 21-latek, prowadził hulajnogę elektryczną będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze policji ruchu drogowego zauważyli go na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu, gdy przejeżdżał przez przejście dla pieszych na hulajnodze, co stanowiło kolejne naruszenie przepisów o ruchu drogowym.

Nocny patrol z atrakcjami

W trakcie nocnej służby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy zauważyli osobę kierującą hulajnogą elektryczną na ulicy Wyszyńskiego, która przejechała przejście dla pieszych, co stanowiło naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Ten czyn stanowił podstawę do zatrzymania kierującego hulajnogą.

Hulajnogi na minuty Hopp w Lublinie
Hulajnogi na minuty Hopp w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Jechał hulajnogą elektryczną z 0,5 promila alkoholu we krwii

Jak się szybko okazało, przekroczenie przejścia dla pieszych w sposób niedozwolony, nie było jedynym naruszeniem, jakiego się dopuścił. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie policyjnego alkomatu, wykazując ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za oba przewinienia, kierowanie hulajnogą pod wpływem alkoholu i naruszenie przepisów dotyczących ruchu drogowego, 21-latek wkrótce odpowie przed sądem.

alkomat
fot. Policja

Szybkie przypomnienie, jak poruszać się hulajnogą elektryczną

Za chwilę na ulicach zaroi się od rowerów i hulajnóg elektrycznych. Ważne jest, aby pamiętać, że również dla kierujących tymi pojazdami obowiązują przepisy ruchu drogowego. Oto najważniejsze zasady:

  • Nie wolno prowadzić hulajnogi elektrycznej, będąc pod wpływem alkoholu. Za ten czyn grozi kara aresztu lub grzywny o wysokości co najmniej 2500 złotych.
  • Na przejściach dla pieszych, jeśli brak jest wyznaczonego przejazdu dla rowerów, osoba prowadząca rower lub hulajnogę musi zsiąść z pojazdu i przeprowadzić go pieszo. Naruszenie tego przepisu podlega karze grzywny.
  • Przewożenie pasażera, zwierzęcia lub ładunku na hulajnodze również jest zabronione i podlega karze grzywny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.