Młody 21-latek, prowadził hulajnogę elektryczną będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze policji ruchu drogowego zauważyli go na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu, gdy przejeżdżał przez przejście dla pieszych na hulajnodze, co stanowiło kolejne naruszenie przepisów o ruchu drogowym.
Nocny patrol z atrakcjami
W trakcie nocnej służby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy zauważyli osobę kierującą hulajnogą elektryczną na ulicy Wyszyńskiego, która przejechała przejście dla pieszych, co stanowiło naruszenie przepisów o ruchu drogowym. Ten czyn stanowił podstawę do zatrzymania kierującego hulajnogą.
Jechał hulajnogą elektryczną z 0,5 promila alkoholu we krwii
Jak się szybko okazało, przekroczenie przejścia dla pieszych w sposób niedozwolony, nie było jedynym naruszeniem, jakiego się dopuścił. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie policyjnego alkomatu, wykazując ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za oba przewinienia, kierowanie hulajnogą pod wpływem alkoholu i naruszenie przepisów dotyczących ruchu drogowego, 21-latek wkrótce odpowie przed sądem.
Szybkie przypomnienie, jak poruszać się hulajnogą elektryczną
Za chwilę na ulicach zaroi się od rowerów i hulajnóg elektrycznych. Ważne jest, aby pamiętać, że również dla kierujących tymi pojazdami obowiązują przepisy ruchu drogowego. Oto najważniejsze zasady:
- Nie wolno prowadzić hulajnogi elektrycznej, będąc pod wpływem alkoholu. Za ten czyn grozi kara aresztu lub grzywny o wysokości co najmniej 2500 złotych.
- Na przejściach dla pieszych, jeśli brak jest wyznaczonego przejazdu dla rowerów, osoba prowadząca rower lub hulajnogę musi zsiąść z pojazdu i przeprowadzić go pieszo. Naruszenie tego przepisu podlega karze grzywny.
- Przewożenie pasażera, zwierzęcia lub ładunku na hulajnodze również jest zabronione i podlega karze grzywny.
Dodaj swój komentarz