Hrubieszów: Dwóch 15-latków dokonało rozboju na 14-latku. Odpowiedzą przed sądem

img00022 min e1450510447404
zdjęcie ilustracji: policja.pl

Dwaj 15-latkowie odpowiedzą za rozbój na 14-letnim mieszkańcu gminy Hrubieszów. Młodzieńcy napadli na przypadkowo napotkanego chłopaka, uderzyli go w twarz i kopali po całym ciele, chcąc go okraść. Kiedy ten upadł i na chwilę stracił przytomność, napastnicy zabrali mu telefon.

Do zdarzenia doszło niedaleko jednej z hrubieszowskich szkół około godziny 12:00. Dwóch 15-latków potrzebowało pieniędzy na bilet powrotny do domu, wpadli więc na pomysł, że kogoś okradną.

Wtedy zaczepili przechodzącego koło nich, nieznanego im chłopaka spytali go o godzinę. Kiedy chłopak wyciągną z kieszeni kurtki telefon komórkowy, żeby podać im aktualny czas wtedy jeden z 15-latków uderzył go pięścią w twarz i kopał po całym ciele. Chłopak przewrócił się na chodnik i na chwilę stracił przytomność. Wtedy napastnicy zabrali mu telefon komórkowy, który wypadł mu w chwili upadku z ręki.

W pewnym momencie z jednego z pobliskich sklepów wyszła sprzedawczyni, zaczęła krzyczeć, co spłoszyło dwóch wyrostków, którzy uciekli w stronę miasta. Powiadomiono odpowiednie służby ratunkowe.

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch 15-latków. Jak się okazało jeden z nich to mieszkaniec Białopola, a drugi gminy Mircze. Telefon o wartości 400 zł został odzyskany przez policjantów.

Teraz 15-latkowie odpowiedzą za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.