Sprawdź historię pojazdu z zagranicy. Podpowiadamy jak [INFO]

speed 1249610 1280
Zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Na platformie www.historiapojazdu.gov.pl dostępne są m.in. dane samochodów z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, a także z USA i Kanady.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 2014 roku oddało do użytku usługę, dzięki której każdy potencjalny nabywca używanego samochodu może sprawdzić przez internet jego historię. Do tej pory w systemie widoczne były pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce.

Od dzisiaj w zakładce „Dane zagraniczne” można sprawdzić, czy auto wystawione na sprzedaż było w przeszłości kradzione, złomowane, uległo wypadkowi. Zainteresowani dowiedzą się także, czy samochód miał „przekręcony” licznik, był niedopuszczony do ruchu lub służył jako taksówka.

historiapojazdu.gov.pl

Do sprawdzenia historii pojazdu potrzebny będzie nam numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN pojazdu i data pierwszej rejestracji (dowód rejestracyjny – pole B). Następnie otwieracie stronę historiapojazdu.gov.pl. Do systemu trzeba się zalogować za pomocą profilu zaufanego (eGO).

Jeśli wybrany przez nas samochód jest w bazie zagranicznej, to w zakładce „Dane zagraniczne” zobaczymy informacje na jego temat w siedmiu kategoriach: kradzież, złomowanie, powypadkowy, uszkodzony, „przekręcony” licznik, niedopuszczony do ruchu oraz służył jako taxi.

Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.