Hashtag #metoo zalewa Facebooka. O co chodzi w tej akcji? Odpowiadamy

metoo hastag facebook co to

Od kilku dni na Facebooku czy Twitterze możemy zauważyć, że znajomi publikują wpisy z hashtagiem #metoo lub #jateż. O co w tej akcji chodzi?

 

Na pewno zauważyliście, że od poniedziałku Facebook i Twitter został zalany wpisami z hashtagiem #MeToo albo w polskiej wersji #JaTeż. Autorkami wpisów o takiej treści były wyłączenia kobiety – choć mężczyźni również dołączają do tej akcji. O co w niej chodzi? Spieszymy z wyjaśnieniem.

 

Czytaj także: Wiśnia, ananas, banan i inne. O co chodzi z owocami na facebooku?

 

#MeToo to akcja społeczna, w której kobiety pokazują, jak wielka jest skala molestowania seksualnego. Hashtag umieszczają osoby, które kiedykolwiek padły ofiarą przemocy seksualnej. Do akcji włączają się również mężczyźni. Wielu z nich zwróciło uwagę na to, że nie tylko kobiety padają ofiarami różnych form molestowania seksualnego.

 

Tylko w ciągu doby na Facebooku pojawiło się aż 12 milionów postów na temat molestowania seksualnego. Na Twitterze dodatkowe 500 tysięcy.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.