Harmonogram wrześniowych pokazów na fontannie multimedialnej

Pokaz światło - woda - dźwięk na fontannie multimedialnej na placu Litewskim | fot. UM Lublin
Pokaz światło - woda - dźwięk na fontannie multimedialnej na placu Litewskim | fot. UM Lublin

We wrześniu na Placu Litewskim odbędzie się czternaście pokazów multimedialnych. Przedstawiamy harmonogram na cały najbliższy miesiąc. Dalsza część tekstu poniżej.

Przestawiamy wrześniowy harmonogram pokazów na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. W najbliższych tygodniach odbędzie się czternaście prezentacji światło – woda – dźwięk, które obywać się będą o godzinie 21:00 w weekendy, tj. piątek i sobotę.

Oprócz tegorocznej nowości – Legendzie o Czarciej Łapie, będzie można obejrzeć również prezentacje: Anioły Lubelskie, Sen o Mieście, Unię Narodów, Historię Placu Litewskiego na wesoło oraz Wydarzenia Kulturalne.

„W trakcie pokazów, prosimy mieszkańców o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie zasad bezpieczeństwa. Ostatnim dniem pokazów multimedialnych w 2020 roku będzie sobota, 26 września” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Harmonogram pokazów multimedialnych na wrzesień:

  • piątek (4 września)  Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne
  • sobota (5 września)  Czarcia Łapa, Sen o mieście
  • piątek (11 września)  Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • sobota (12 września)  Czarcia Łapa, Unia Narodów
  • piątek (18 września)  Czarcia Łapa, Sen o mieście           
  • sobota (19 września)  Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie
  • sobota (26 września)  Czarcia Łapa, Unia Narodów       

Opisy prezentowanych pokazów:

Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.

Unia Narodów to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz – Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka – Piotr Bańka, wykonanie – Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.

Anioły Lubelskie to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com

Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

Historia Placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią Placu Litewskiego, z uśmiechem i nieco przekornie przedstawiają 5 scen z Placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

Wydarzenia Kulturalne prezentują najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne w Lublinie. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.