„Gutek” i „Ziutek” – zabytkowy duet wraca na ulice Lublina. Rozkład linii turystycznej „T”

"Gutek" i "Ziutek"
"Gutek" i "Ziutek"

Linia turystyczna „T” wraca po dłuższej przerwie na ulice Lublina. Wszyscy chętni będą mogli zwiedzać Lublin na pokładzie zabytkowych pojazdów „Gutek” i „Ziutek”.

Linia turystyczna „T” 2021

„Bodźcem do uruchomienia linii turystycznej były prośby pasażerów oraz obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa. W ubiegłym roku, z uwagi na zagrożenie pandemiczne, linia nie kursowała. W tym roku, chcemy dać miłośnikom podróży zabytkowymi pojazdami szansę na częściowy powrót do normalności” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Linia turystyczna będzie kursować w wybrane niedziele lipca i sierpnia. Autobus Gutek pojawi się na trasie w dniach 11 lipca i 8 sierpnia, a trolejbus Ziutek kursować będzie w dniach 25 lipca i 22 sierpnia. Trolejbus i autobus odjeżdżać będą ze przystanku Brama Krakowska 03 na ul. Lubartowskiej o godzinach: 15:00, 16:00 oraz 17:00 i kursować będą poniższymi ulicami:

Trasa autobusu Gutek

* Lubartowska (Brama Krakowska 03) – al. Tysiąclecia – Ruska –Biernackiego – Północna – Czechowska – Leszczyńskiego – al. Popiełuszki – al. Sikorskiego – al. Kraśnicka – Zana – Wileńska – Głęboka – Narutowicza – Bernardyńska – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

Trasa trolejbusu Ziutek

* Lubartowska (Brama Krakowska 03) – Obywatelska – Chodźki – Obywatelska – Unicka – Podzamcze – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Fabryczna al. Unii Lubelskiej – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

„Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków i „ogórków”. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 45 minut” – informuje Fisz.

Liczba miejsc siedzących jest ograniczona w obu pojazdach. W autobusie Gutek jest 28 miejsc siedzących, a w trolejbusie Ziutek – 22 miejsca siedzące. Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.