Grzywny się nie przestraszył, po raz kolejny złamał zasady kwarantanny i wyszedł z domu

radiowóz policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mężczyzna po raz kolejny złamał zasady kwarantanny, mimo że wcześniej został już ukarany grzywną w wysokości pięciu tysięcy złotych. W poniedziałek 44-latek ponownie opuścił kwarantannę.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 44-letni mieszkaniec gminy Parczew, który mimo objętej kwarantanny związanej z panującą epidemią spacerował ulicami Parczewa. Mężczyznę zauważyli policjanci, którzy patrolowali ulice miasta.

Funkcjonariusze wiedzieli, że 44-latek powinien być w domu, tam gdzie miał spędzać kwarantannę. To nie pierwsze naruszenie obowiązujących przepisów przez 44-latka. Policjantom w rozmowie telefonicznej ponownie tłumaczył, że jest zdrowy i nie musi przestrzegać kwarantanny.

W pierwszym przypadku sprawa trafiła do sądu, ale nie obowiązywały wówczas zaostrzone przepisy mówiące o podniesieniu kary grzywny. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał wedle nowych przepisów. Grozi mu teraz do 30 tys. złotych grzywny oraz do roku pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.