Gruzini włamywali się do mieszkań i domów jednorodzinnych. Gdy wyszli z kantoru czekali już na nich kryminalni z wojewódzkiej

Gruzini włamywali się do domów i mieszkań
Gruzini włamywali się do domów i mieszkań | fot. KWP Lublin

Ustalenia lubelskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch Gruzinów, którzy mogą mieć związek z szeregiem włamań do mieszkań i domów na terenie Polski. W marcu mężczyźni zrabowali mieszkanie na terenie Bronowic w Lublinie. Jeden ze złodziei był poszukiwany przez Interpol.

Zatrzymani za włamania do mieszkań i domów

Do zatrzymania podejrzanych o włamania Gruzinów doszło we Wrocławiu, gdy mężczyźni wyszli z kantoru. Czekali już na nich kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W samochodzie policjanci ujawnili gotówkę w kwocie blisko 200 tys. złotych, pochodzącą z włamań oraz biżuterię, oraz ubrania, w których dokonywali włamań oraz narzędzia typu łomy i łamaki.

Z ustaleń lubelskich kryminalnych wynika, że sprawcy, aby dostać się do bloków, często przedstawiali się za sprzedawców kwiatów lub pracowników budowlanych. Mężczyźni często też zmieniali swój wizerunek. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany czerwoną notą Interpolu za inne przestępstwa.

Obaj mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego Lublin Zachód w Lublinie zostali tymczasowo aresztowani. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Włamali się do mieszkania na lubelskich Bronowicach

Sprawcy pod koniec marca włamali się do jednego z mieszkań w dzielnicy Bronowice w Lublinie. Łupem złodziei padła gotówka w walucie polskiej i euro. Ukradli również złotą biżuterię. Rabusie byli jeszcze w mieszkaniu, gdy weszła do niego kobieta, która przyszła do swojego syna.

„Kobieta zauważyła, że wkładka zamka jest wyłamana, jednak nie spodziewała się, że złodzieje są jeszcze w mieszkaniu. Jeden z nich widząc kobietę, gwałtownie ją popchnął, doprowadzając do przewrócenia. Obaj uciekli z łupem o wartości blisko 10 tys. zł. Kobiecie nic poważnego się nie stało” – mówi nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Działania kryminalnych z wojewódzkiej doprowadziły nie tylko do ustalenia sprawców, ale także będą podstawą do rozliczenia ich za pozostałe włamania. Z ich ustaleń wynika, że obaj mogą mieć na koncie kradzieże z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie całego kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.