Grube miliony na drogi w Lublinie i regionie

układanie asfaltu

Ponad 200 milionów przyznano gminie Lublin i województwu lubelskiemu na realizację czterech inwestycji drogowych. Mowa tu o m.in. przedłużeniu ul. Dywizjonu 303 czy budowa wielopoziomowego skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną.

Na fundusze drogowe mogliśmy się starać w ramach unijnego programu Polska Wschodnia. Było to już ostatnie rozdanie, bo pieniądze już się skończyły. Gmina Lublina starała się o wsparcie w wysokości 135 mln zł, a dostała 110 mln zł.

Miasto Lublina starało się o pieniądze na trzy inwestycje drogowe. Mowa tu o projekcie budowy i przebudowy drogi 835 na terenie Lublina.

„Budowa i przebudowa DW 835 w Lublinie na odcinkach: od granicy miasta do skrzyżowania ul. Abramowickiej z ul. Sadową, od skrzyżowania ul. Kunickiego z ul. Dywizjonu 303 do ul. Wrotkowskiej wraz z budową skrzyżowania z DW 830 – wartość dofinansowania 110 075 245 zł.”

Tutaj zawarto m.in. przedłużenie ul. Dywizjonu 303 do ul. Wrotkowskiej. Droga ma mieć dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu. Ma biec od ul. Kunickiego przez ul. Wyścigową i połączyć się z ul. Wrotkowską. W ramach tego projektu przebudowane ma być też skrzyżowanie ul. Diamentowej z ul. Krochmalną. Skrzyżowanie ma być wielopoziomowe z estakadami. Pod estakadą powstanie rondo, podobne do tego z al. Solidarności, które będzie sterowane za pomocą sygnalizacji.

Trzecią inwestycją drogową na terenie Lublina ma być rozbudowa al. Abramowickiej. Obejmie ona odcinek od ul. Sadowej do granic miasta. Tutaj jezdnia zostanie poszerzona do czterech pasów.

Samorząd województwa lubelskiego w ramach programu Polska Wschodnia dostał „wsparcie” na jedną inwestycję drogową. Chodzi o przebudowę drogi 835 biegnącej od granicy Lublina do miejscowości Piotrków – 16 kilometrów. Tutaj dofinansowanie wyniosło 94 mln zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.