Groźny wypadek na S12/S17 Lublin – Piaski. Opona wystrzeliła w ciężarówce

Ciężarówka przewróciła się na S12/S17 w Janówku | fot. Magdalena Szczepanowska KPP Świdnik

Na trasie S12/S17 w miejscowości Janówek wywróciła się ciężarówka. Droga w miejscu wypadku w kierunku Piask jest całkowicie zablokowana.

Do poważnego wypadku doszło w czwartek przed godz. 15 na drodze S12/S17 w miejscowości Janówek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą jechał w kierunku Lublina. W pewnym momencie w przednim kole ciężarówki doszło do pęknięcia opony, w wyniku czego kierowca stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego pojazd wjechał w barierki energochłonne co doprowadziło do przewrócenia się całego zestawu na przeciwległym pasie ruchu.

Zakleszczonego w kabinie kierowcę wyciągnęli strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu, a następnie został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W miejscu wypadku droga jest zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy dla kierowców jadących od strony Lublina na tzw. węzeł krępiecki i jechać dalej serwisówką. Natomiast od strony Piask kierowcy muszą pozostać na S12/S17, tam odbywa się ruch po jednym pasie.

Ciężarówka przewróciła się na S12/S17 w Janówku | fot. czytelnik Damian
Korytarz życia na S12/S17 | fot. czytelnik Marek
Korytarz życia na S12/S17 | fot. czytelnik Marek


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.