Groził zdetonowaniem bomby, jeśli nie dostanie pieniędzy

telefon dłonie komórka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego odpowie 16-latek. Nieletni zadzwonił do 65-latki i zażądał 10 tys. zł. W przypadku odmowy groził zdetonowaniem bomby.

Na początku października do mieszkanki gminy Konopnica zadzwonił nieznany jej numer telefonu. W słuchawce usłyszała głos młodego mężczyzny, który poinformował ją, że musi przekazać mu 10 tys. zł. W przeciwnym wypadku zdetonuje bombę, którą podłożył pod jej dom.

Kobieta po zakończonej rozmowie zgłosiła sprawę policji. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zamieszkanie pokrzywdzonej, nie odnajdują materiałów wybuchowych. Policjanci zaczęli ustalać tożsamość rozmówcy. Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

„Nieletni został już przesłuchany. Jak wyjaśnił policjantom, pomysł podsunął mu obejrzany w internecie filmik. Numer do pokrzywdzonej znalazł przypadkiem w ogłoszeniu. Jak twierdził, to miał być to tylko żart” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Niebawem jego sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.